Gól a asistenci si proti Valachům připsal Jakub Vítek. Poctivě makal a bezesporu patřil k pilířům středeční výhry. „Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany, což se nakonec i povedlo," popisoval právě Jakub Vítek. Následně se pustil do zodpovídání další série otázek.

Na čtvrtý pokus to konečně vyšlo. Jak moc je vítězství nad Vsetínem pro Slezan důležité?

Po třech porážkách jsme tohle vítězství opravdu potřebovali. Trojici proher jsme si patřičně vyříkali a konečně to z naší strany byl hokej, na který se dalo dívat.

Tentokrát jako by jezdila po ledě úplně jiná Opava. Bylo tam nasazení, chuť se prát o výsledek, dohrávání soubojů… Z čeho najednou vypramenila tato změna?

Bylo tam úplně všechno, co v předchozích zápasech chybělo. Srdíčko, bojovnost, týmový duch. Vycházeli jsme z obrany, což se projevilo i na skóre. Dušan (Šafránek pozn. red.) vychytal čisté konto a fantasticky nás podržel. Útočníci navíc výborně forčekovali a zajišťovali se, z čehož padaly všechny góly.

Vám osobně utkání vyšlo na výbornou. Gól a asistentce, to se počítá.

Jsem rád, že jsem pomohl mužstvu. Je úplně jedno, jestli góly střílím já nebo někdo jiný, důležité je, abychom dokázali vítězit.

Může tahle výhra mužstvo psychicky i výsledkově nakopnout?

Doufejme, že ano. Zlepšili jsme si náladu. Stále však musíme zůstávat nohama na zemi. Pořád je to jeden zápas. Musíme ale každopádně vybojovat body, které jsme ztratili.

Proč to v předchozích zápasech Slezanu nešlo?

Největší problém byl v tom, že útočníci nepomáhali obraně. Defenziva tím pádem nefungovala. Dostávali jsme hodně gólů a potřebovali se semknout jako tým. Chtělo to vycházet ze zajištěné obrany, což se nám dneska povedlo.

Vsetín nebyl jednoduchý soupeř. Kde hledat rozhodující moment zápasu?

Hosté měli o čtyři body více. Přijeli je sem podpořit fanoušci. Podle mého rozhodla první branka, na níž se nám podařilo navázat ve druhé třetině. V poslední části jsme již vítězství skvěle ubránili.

První tři body v nové sezoně a k tomu ještě nula vzadu. Je to podle vás dobrá odměna i pro gólmana Dušana Šafránka, který proti Vsetínu zlikvidoval několik tutovek hostů?

Potřebovali jsme mu pomoc. Dušan předvedl parádní výkon. Je výborné, že po předešlých utkáních vychytal nulu.

Chtěl byste se jednou podívat třeba do první ligy?

Pořád je to můj sen. Snad se to jednou povede. Snažím se pro hokej dělat maximum. Věřím, že se dostanu o něco výš.

Obdržel jste už nějaké nabídky?

Nabídky jsem měl v juniorských a dorosteneckých letech. Zůstal jsem věrný Opavě. Doufám, že nějaká nabídka přijde znova. Rád bych ji využil.

Petr Dušek

Petr Chalupa: Zdeňka Partyše zkásnu v sobotu

Petr Chalupa (č. 47)Slezan středeční duel se Vsetínem zvládl a zaslouženě poprvé v sezoně zvítězil. Popravu valašského mužstva odstartoval úvodní brankou opavský forvard Petr Chalupa, pro kterého fotbalista Zdeněk Partyš dokonce vyrobil speciální transparent. „Výborný zápas. Nic jiného k tomu ani nejde říct. Chtěli jsme vyhrát a vyhráli jsme, takže panuje spokojenost," řekl na úvod Petr Chalupa.

Nutno říci, že Opavští se na rozdíl od předchozích kol zlepšili také herně. „Bylo to v pohodě. Zápas jsme měli pod kontrolou a žádné větší hluché místo v naší hře nebylo. Paráda," rozdával úsměvy třiadvacetiletý hokejista. Právě Petr Chalupa byl autorem úvodní branky středečního klání, když zužitkoval vynikající přihrávku Hermana zpoza branky.

„Nahodili jsme kotouč do pásma, Bobeš (Bohumil Herman pozn. red.) o něj dobře zabojoval, přehrál protihráče, přes hokejku gólmana mi dal puk a vyšlo to krásně. Já už jsem to jen trefil. Na tomto gólu měl zásluhu především on," chválil svého spoluhráče z druhé formace Petr Chalupa.

Jako rozhodující se tedy ukázala už první opavská branka. „Bylo důležité, že jsme první gól dali my. Vedli jsme už v Prostějově, ale v ostatních zápasech jsme museli dotahovat. Nyní jsme se ujali vedení my, pak přidali druhý gól, třetí a byl de facto konec zápasu," poznamenal odchovanec opavského hokeje, jenž proti Vsetínu nastoupil vedle Bohumila Hermana s Michalem Mlýnkem.

„Zatím jsem spokojený, trenér mě nyní dal k Bobešovi s Míšou Mlýnkem, se kterými jsem hrával už dřív a myslím, že to šlo," uvedlo rychlé křídlo Slezanu, které si v dobrém rýplo i do pokladníka Davida Galvase. „Lituju, že přišel, protože v kabině pořád jenom něco platím. Vždycky přijdu do šatny a už po mně chce peníze. Naposledy jsem platil včera, je to děs," kroutil hlavou velký fanoušek Slezského FC.

A právě místní fotbalisté Zdeněk Partyš s Tomasem Radzinevičiusem jej poctili svou návštěvou. Už minule si pro Petra Chalupu připravil Zdeněk Partyš transparent s textem: „Domek - hokejový Messi", nyní hráči SFC zasedli s bílým plátnem přímo naproti opavské střídačky. „Upozorňovali mě na to. My si spolu vždycky před zápasy voláme nebo píšeme. Ať už mají kluci zápas ve fotbale nebo mě čeká hokejové utkání, vždy jsme navzájem v kontaktu," upřesnil Petr Chalupa a dodal: „Sázku jsme mezi sebou žádnou neměli, ale já si Zdenu stejně zkásnu v sobotu," smál se rodák z Opavy.

V sobotu hraje Slezan znovu doma a to už od 15 hodin, protože vedení klubu ustoupilo fotbalu, který začíná ve stejný den v 18.00. „My to na fotbal určitě stihneme, naše „géčko" tam bude," přislíbila opavská „osmadvacítka" účast na sobotním utkání ve společnosti dalších hokejistů kolem Radka Tůmy, Josefa Tichého a spol.

Vstup do nového ročníku Opavě nevyšel podle představ, vítězství nad Vsetínem ale může Suchánkovu družinu nakopnout. „Úvod sezony byl špatný, ale na druhou stranu bych z toho nedělal zbytečnou paniku, vždyť šlo jen o tři kola. Teď když v sobotu vyhrajeme nad Valmezem, rázem budeme v tabulce tam, kde být chceme," uzavřel Chalupa.

Jan Šimek