Slezan chytl ve středu debakl v Porubě a bylo otázkou, zda se Opaváci dají dohromady. Sobotní duel ukázal, že ano. „Hokej hrát umíme, to jsme dobře věděli, jen šlo o, abychom to dokázali na ledě," řekl Jakub Vítek. „Poruba je minulostí, soustředili jsme se na Hodonín," pokračoval pětadvacetiletý útočník.

„Pomohl nám dobrý vstup do zápasu. Dali jsme dva góly, které nás uklidnily. I když soupeř snížil, měli jsme navrch. Ve třetí třetině jsme to jasně dokázali," řekl rodák z Krnova.

Jakubu Vítkovi vyšel zápas více než dobře. Měl prsty ve všech pěti brankách svého týmu. „Pět bodů je hezkých. Ale šťastnější jsem z toho, že máme tři do druholigové tabulky," pronesl skromně Jakub Vítek. Pět bodů v kariéře nikdy neudělal. „Je to nejvíce. Nejvíce byly čtyři, když jsem tolik gólů dal Valašskému Meziříčí. Ale já na osobní statistiky vůbec nehledím," pousmál se hrdina sobotního zápasu.

„Teď máme před sebou dva těžké zápasy, potřebujeme je zvládnout a udělat bodovou šňůru," dodal Jakub Vítek.

Po debaklu v Porubě sáhl trenér Pavel Hulva ke změnám v sestavě. Konkrétně Jakuba Vítka zařadil k Chalupovi s Grygarem. „Je pravda, že s Wolfikem a Polisem nám to tolik nešlo. Trenér se rozhodl pro změnu a vyšlo to, holt dobrý tah," smál se po utkání Jakub Vítek.

Zápas s Hodonínem až takovou idylku nepředstavoval. Hned v jeho úvodu se zranil Petr Wolf. „Wolfík je hráč, který dokáže dát gól, pro nás velice důležitý. Dostal ránu do ucha, šel na šití, doufáme, že se brzy vrátí. Jeho delší absence by byla citelná," míní Jakub Vítek.

Dosavadní zápasy ukazují, jak soutěž je vyrovnaná. „Je to neskutečné, takhle vyrovnaná druhá liga ještě nebyla. Podívejte se na výsledky Kopřivnice nebo Valašského Meziříčí. Poruba se Vsetínem jsou trochu jinde, ale jinak se dá hrát úplně s každým," konstatuje opavský útočník, kterého ale štve malý počet účastníků v soutěži.

„Pro mě osobně je to o ničem hrát pětkrát během roku s jedním soupeřem. Více týmů by bylo atraktivnějších i pro fanoušky," končí povídání Jakub Vítek.