Ten si kempem prošel už loni, kdy absolvoval i zápasovou premiéru v reprezentačním áčku.

„Pozvánka mě překvapila i potěšila zároveň. Dostat se do národního výběru je vždycky pocta. Každý, kdo se tam dostane, odvede maximum. Chci se novému trenérovi ukázat a snad se dostanu i dál. Ta zátěž je tam velká. Minulý rok jsem si kempem prošel a určitě to pro mě před sezonou bude jenom plus," myslí si Matěj Machovský, který s plzeňskými spoluhráči vyjel minulý týden poprvé na led.

„První týden na zimáku je vždycky nejhorší. Trvá, než si člověk zvykne na jiné pohyby. Jde o to se pořádně rozhýbat. Pak už se dostaví taková ta obvyklá pohoda na ledě. Člověk se na to po těch kolech a běhání už trochu těší. Je to změna. Člověk zase dělá něco, co ho nejvíc baví," řekl opavský odchovanec.

Už tak náročné tréninky ztěžují letní tropické teploty. „Nebudu lhát, to vedro je strašné. Působí to jako velký skleník. Od ledu je zima a shora horko. Špatně se dýchá, ale člověk si zvykne. To první dopoledne je to ale špatné každý rok," tvrdí jedenadvacetiletý gólman, jenž v Plzni už odchytal dvě sezony a teď jej čeká další.

Navíc jej opustil jeho zkušený kolega Lukáš Mensator, který zamířil do Kladna, a na Machovském tak bude ležet ještě větší zodpovědnost.

Hráči mají na reprezentačním srazu dostaveníčko ve středu 29. července na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, čtyřdenní kemp skončí v sobotu 1. srpna dopoledním tréninkem.

ČTK + Jan Šimek