Vitásek hodně vnímá, že letošní mistrovství světa divácky táhne. Minsk zcela pohltila hokejová horečka. „Je to velmi znát. Kluci říkali, že na minulých dvou šampionátech to bylo takové bez zájmu, však jste to viděli sami v televizi. Teď je to úplně jiné, ve městě jsou všude reklamy, plakáty, chodí hodně lidí. Mistrovství má skvělou kulisu," pochvaluje si Ondřej Vitásek, který je v Minsku nadšený.

„Moc se mi tady líbí. Stadion, kde hrajeme, je super, máme perfektní kabinu, kde najdeme všechno, což všechny týmy nemají. Hotel je taky krásný, jídlo výborné," rozplývá se.

Cesta k medaili? Zlepšit koncovku

Češi zatím na turnaji nepředvádí žádnou hitparádu. Reprezentační kouč Vladimír Růžička není spokojen především s produktivitou týmu, která je žalostná.

„Je třeba to zlepšit. Byla utkání, která jsme mohli vyhrát, jako třeba se Švédskem nebo Dánskem. Proti Švédům jsme si to prohráli sami, vedeme 3:1 a prohrajeme 3:4. S Dánskem se to nedá omluvit, i když tady už proběhlo mnoho diskusí o rozhodčích. Prostě jsme to neměli dovolit," uznává Vitásek, který zatím udivuje skvělými výkony.

Nastupuje v první obraně s Ondřejem Němcem, zasahuje do klíčových okamžiků zápasů. „Hraje se mi dobře. Jsem hodně polichocen, že na mě trenér Růžička sází a posílá mě na závěry utkání nebo do přesilovek. Snažím se mu odvděčit tím, že budu v pozitivních číslech," říká obránce libereckých Bílých Tygrů, jenž si zatím na MS připsal jednu asistenci.

„Když je šance, zaútočím rád, ale zároveň vím, že jsem na ledě od toho, abych hlavně bránil. I tady jsem to párkrát zkusil a šance byly, jenže to nevyšlo. Nějak si musím promluvit se svýma rukama," dodává s úsměvem Vitásek.

Hrát s Jágrem? Splněný sen

Velkou poctou pro někdejší oporu extraligového juniorky opavského Slezanu je fakt, že v jedné formaci nastupuje s legendárním Jaromírem Jágrem.

„Je to skvělé. On byl pro všechny kluky velkým vzorem, je to pan hokejista, to všichni víme. Já jsem se na něj jezdil dívat, když hrál třeba Jágr team v Prostějově. Pro mnohé je sen zahrát si s ním, pro mě donedávna taky byl. Teď se mi ale splnil, dokonce jsme spolu hráli v jedné lajně, což je super pocit," rozplýval se mladý bek s dobrou střelou.

Doma je na Hané

Přes několik let strávených v Opavě se Vitásek cítí doma v rodném Prostějově. „Narodil jsem se tam a vyrostl, takže není co řešit. Letos jsem prostějovskému áčku fandil, aby mu vyšel postup do první ligy, kam Prostějov patří. Vyšlo to," pochvaluje si urostlý bek, který zatím nepřemýšlel nad tím, co by dělal, kdyby po mistrovství světa přilétla zajímavá nabídka k přestupu.

„Fakt nevím. Jsem z týmu snad jediný, který nemá agenta, takže tyto věci bych si asi řešil víceméně sám," uzavírá Ondřej Vitásek.

Jan Šimek, Dominik Tobola