Hosté drželi na ledě favorita po dvaceti minutách nerozhodný stav 1:1. „První třetina nebyla špatná. Jenomže v té druhé jsme dostali lacinou branku, kdy nám hráč ujel mezi dvěma hráči, následovala dvě nezvládnutá oslabení a domácí se dostali do pohody," rozebíral Pavel Selingr středeční porážku na ledě lídra.

„Třetí třetina už byla v našem podání fiaskem. Přestali jsme bruslit, prostě byl to zmar," dodal bývalý extraligový útočník.

Poruba Opavě v letošní sezoně nesedí. V prvním zápase prohráli Opavští doma 1:7. „Chytli jsme dva nášupy. Poruba je jediným týmem, který nás dvakrát jasně přehrál. Oprávněně je první. I Vsetín byl hratelnější," řekl osmatřicetiletý hokejista.

„Je vidět, že Poruba je profesionální tým, dobře poskládaný. Má i mladé kluky z Vítkovic," přidal svůj další postřeh kapitán Slezanu.

Opavě patří v aktuální tabulce druhé ligy pátá příčka. „Naším největším problémem jsou nevyrovnané výsledky. Kromě Techniky nejsme schopni vyhrát venku. Potřebujeme udělat šňůru vítězných zápasů, která by nás nakopla. Věřím, že i ta přijde," zdůrazňuje Pavel Selingr a doplňuje:

„Kvalita druhé ligy jde stále nahoru. Můžete porazit každého a prohrát také s každým. Do všech zápasů musíte jít maximálně koncentrovaní, jinak nemáte šanci a utkání skončí fiaskem. Jako to naše v Porubě."

Podle slov opavského kapitána je současný hokej v Opavě jinde než v loňské sezoně. „Loni jsme vypadali jako nazdárci. Netrénovali jsme, zápasy se hrály tak, aby se odehrály. Chybělo nám materiální zabezpečení. Teď je to jiné. Je o nás dobře postaráno, máme kvalitní tréninky. Můžeme se soustředit jen na hokej. Musíme se zvednout herně a v tabulce posunout nahoru," říká jeden z nejzkušenějších hráčů Slezanu.

Bývalý extraligový plejer sám hledal loni chuť do hokeje. „To je pravda, letos je to jiné, hokej mě opět baví," uzavřel krátké povídání.

Nyní čeká na Slezan domácí zápas. V sobotu od patnácti hodin přivítá výběr trenéra Pavla Hulvy Hodonín, který v minulém kole prohrál s Kopřivnicí.