„Příprava je klasická, běháme, chodíme do posilovny a hrajeme naše oblíbené fotbálky," usmívá se opavský útočník Petr Chalupa. „Účast je taky dobrá, sice chodíme do práce, ale hokej nás stále baví," dodává šestadvacetiletý hokejista.

Stejně jako v předchozích sezonách se hokejisté baví i fotbálkem. „Tuto formu přípravy už praktikujeme třetím rokem a zatím se osvědčuje," poznamenal Petr Chalupa, který plní ve fotbalovém týmu roli gólmana.

„Je vidět, že když nechytám, tak se nám nedaří," dodal s úsměvem. Jeho tým prohrál s Hradcem nad Moravicí, Hlavnicí, ale dokázal zvítězit v Krásných Loučkách, porazil Suché Lazce a Těškovice. „Ve čtvrtek budu určitě ve Zlatnících chytat, vítězství máme jisté," má jasno Petr Chalupa.

Co však hokejisty trápí, je jejich budoucnost. „Nenechává nás to v klidu. A jak to tak sleduju, tak současná situace je momentálně nejkritičtější," svěřuje se Petr Chalupa. „Chápu pana Hadamzcika, táhne to celou dobu sám," dodává opavský odchovanec.

„Pokud by Slezan padl, je to můj konec kariéry, chodím do práce stejně jako ostatní kluci a nedokážu si představit, že bych někde jinde hrával," pokračuje elitní centr Slezanu. „Věřím, že vše dobře dopadne, hokej má v Opavě tradici a byla by škoda, kdyby umřel," uzavřel.