Pohled na tabulku vypadá z pohledu opavského fanouška děsivě. Nabízí se otázka, zda je vůbec něco, co v opavském hokeji funguje.

„Řeknu to jinak, jediné, co nefunguje, je naše hra. Jinak vše, na čem jsme se domluvili, funguje, jak má,“ říká opavský odchovanec a jeden z nejzkušenějších hráčů Petr Chalupa. „Nejhorší na celé věci je to, že nás soupeři vyloženě nepřehrávají. Zápasy nezvládáme po taktické stránce. Nejsme schopni dodržovat věci, které nám trenéři řeknou,“ odkrývá největší problém současného Slezanu osmadvacetiletý hokejista.

„Není to vina trenérů, ale hráčů. Do utkání vstoupíme dobře. Držíme se toho, co máme. Když zjistíme, že to funguje, přidáme něco navíc a je zle. Vymkne se nám to kontrole,“ je ještě konkrétnější Petr Chalupa.

Kabina Slezanu prošla v létě velkým průvanem. Její osazenstvo výrazně omladilo, přišli hráči, kteří měli doposud zkušenosti hlavně s juniorským hokejem. „Kluci poznali, že dospělý hokej je úplně o něčem jiném. Dostali přes prsty, uvědomili si, že musí hrát jinak. Osobně jsem optimistou a věřím, že se zvedneme a z posledního místa se odlepíme,“ nehází Petr Chalupa flintu do žita.

A kudy vede cesta k zvednutí povadlého praporu? „Každý musí začít sám u sebe a dělat to, co se od něj vyžaduje. Nechci situaci zlehčovat, ale až tak špatné to není,“ pravil hokejový univerzál.

Na otázku, zda neuvažoval o změně dresu, protože zájem o jeho služby je, odpověděl: „Stávající situace mě štve, ale utíkat nikam nebudu. Na Opavě mi záleží a i já jsem pod současnými výsledky podepsán,“ zakončil Petr Chalupa.