„Byli jsme lepším týmem a měli jsme dát gól na 2:1. Minimálně bod jsme si zasloužili, ne-li tři," tvrdí právě Petr Wolf. „Chali (Petr Chalupa – pozn. red.) to měl několikrát na hokejce, vytvořili jsme si i spoustu jiných šancí. Bylo to hodně smolné utkání," dodává.

Vsetínský suverén šel do vedení po brance Kajaby, opavští hokejisté ale bleskově zareagovali. Už po 47 sekundách Selingr vysunul Wolfa, který si kotouč nachystal na bekhend a parádně zavěsil nad beton Šurého. Chladnokrevně. Bezchybně. „Na mě to bylo až nějak moc jednoduché zakončení," usmívá se opavský útočník.

„Vsetínští beci udělali chybu, když šli dva na puk a Seloš (Pavel Selingr – pozn. red.) mi jej hodil do volného prostoru," popisuje. Ve druhé třetině nejprve Opavští přežili platonický tlak valašského týmu, a pak sami několikrát nahlas zahrozili. „Měli jsme dvě dobře odehrané přesilovky a spoustu šancí. Kdybychom dali druhý gól, byl by klid," uvědomuje si zkušený borec.

Slibné příležitosti měl také někdejší Wolfův parťák z jedné formace, aktuálně centr druhého útoku Petr Chalupa. „Namočil si hokejky do pisoáru a říkal, že dá gól. Akorát je asi máčel druhým koncem," rýpnul si Wolf do svého spoluhráče.

Slezané své šance neproměnili a necelých deset minut před koncem rozhodl Čuřík o těsné výhře Vsetína ve fotbalovém poměru 2:1.

„Minule doma jsme s ním odehráli dobrý zápas, také u nich jsme hráli slušně. Vsetín byl znovu hratelný. Daří se nám i nedaří. Hrajeme sice dobře, ale nemáme body," mrzí jednoho z klíčových útočníků opavského výběru. „Semkli jsme se a hráli výborně z obrany. Musím pochválit celý mančaft. Utkání jsme odedřeli, jenže to zase nevyšlo," štve Wolfa.

Podobné dobře rozehrané zápasy, kdy tým trápí favorita a nakonec padne, jsou mrzuté. „V kabině se sedí a každý se dívá na někoho druhého. Čeká se, co bude," popisuje hokejista Slezanu bezprostřední náladu v kabině. Opavský tým má ve středu volno, v sobotu jej čeká další domácí vystoupení. Tentokrát s Valašským Meziříčím.

„Osobně jsem rád, že bude volno. V poslední době furt trénujeme jen v patnácti lidech. V podstatě jde ale jen o dva dny. V pondělí bude lehčí trénink a ve středu nehrajeme. Sobotní zápas s Valmezem musíme vyhrát," velí Petr Wolf. Ten v posledních dvou zápasech vždy skóroval. „Na začátku sezony jsem spal, teď jsem se rozstřílel," směje se.

Opavští zatím prožívají sezonu jako na houpačce. Výhry střídají prohry a naopak. „Je to fakt neskutečné. V podstatě jsme nevyhráli dva zápasy za sebou," kroutí hlavou. „Doma musíme vyhrávat. Škoda tohoto utkání, minimálně bod by byl dobrý, protože tabulka je našlapaná. V prosinci nemáme dobrý los, ale zlomí se to. Po Novém roce to půjde. Uděláme šňůru jako hrom," věří borec s číslem 22 na dresu.

Jan Šimek