Když Poruba po gólu Piechy šla v Opavě do dvougólového vedení, Slezanu věřil málokdo, obzvlášť poté, co domácí kouč Pavel Hulva měl k dispozici pouze patnáct hráčů. Opavský tým vstanul z popela, dokázal vždy vyrovnat a nakonec o vítězi rozhodly nájezdy. V nich se štěstí přiklonilo na hostující stranu.

„S bodem panuje velká spokojenost. S Porubou se body nesbírají každý den," podotkl domácí útočník Petr Wolf. „Mohli jsme i vyhrát. Na druhou stranu jsme nemuseli mít ani ten bod," dodal jedním dechem autor třetí opavské branky.

Byl to právě osmadvacetiletý útočník, který měl na hokejce vítěznou trefu. „Hráli jsme přesilovku. Tomáš Polok mi naservíroval puk před prázdnou branku, bohužel jsem to nedal," zlobil se sám na sebe.

Opava těžila proti favoritu soutěže z početních výhod. Tři ze čtyř branek vstřelila v přesilovkách. „V poslední době nám přesilovky jdou. Hodně nám pomohly. Myslím si, že tři využité přesilovky proti Porubě jsou dobrou vizitkou," podotkl opavský odchovanec, který byl určený i na samostatné nájezdy.

Ke gólu měl nejblíže. „Podařilo se mi udělat i brankáře, ale puk jsem do branky nedal. Je mrzuté, když se vám nájezd povede a není z toho gól," povzdechl si jeden z nejproduktivnějších hráčů Hulvova výběru.

Domácí celek v poslední době bojuje s velkou marodkou. Chybí hlavně zkušení hráči, jako Pavel Selingr, nebo Vladimír Holík. „Chybí nám delší dobu, asi nás to semklo. Teď musel dokonce do obrany útočník Zdena Pavelek. V posledních třech zápasech jsme hráli super hokej. Bohužel jsme měli problémy se silami. Přece jenom hrát v patnácti lidech je pořádný záhul," konstatoval Petr Wolf.

Opavští doposud proti Porubě byli neúspěšní, v prvních dvou vzájemných duelech vždy schytali debakl. „Neřekl bych, že by nás Poruba v minulosti nějak přehrávala. Bohužel jsme dostali v krátkém úseku branky a to nás položilo. Pak člověk tlačí očima čas a modlí se, ať ostudně neprohraje. Teď jsme se snažili být koncentrováni po celý zápas a vyšlo to. Ukázali jsme si, že hrát se dá s každým," řekl člen první opavské formace.

Slezanu patří v aktuální tabulce druhé ligy pátá příčka. „Chceme skončit v první čtyřce, každé jiné umístění by bylo zklamáním. Od třetího místa dolů je to vyrovnané. Nás mrzí hlavně ztráty s Novým Jičínem a Šumperkem. Věřím, že se v tabulce posuneme," zakončil Petr Wolf.