Za oceánem ale velkou díru do světa neudělal, i když první sezona mu bodově vyšla. Po návratu dohrál ročník v opavské juniorce a po něm se na čas ztratil v krajském přeboru v Krnově. Vypadalo to, že nad dalším hokejovým talentem se zavřela voda.

Nyní se ale ukazuje, že ne tak úplně. Radek Vlašánek dokazuje, že hokej má rád. „Chci se vrátit zpátky, dávám si postupné cíle," říká třiadvacetiletý hokejista. Jeho velkým nepřítelem byla životospráva, nabral několik kil navíc a hokej ho přestal bavit.

„Angažmá v zámoří mě zklamalo. Vrátil jsem se do Čech, dohrál sezonu v opavské juniorce, ale neměl jsem motivaci. Váha šla nahoru a na začátku letní přípravy mi bylo jasné, že to asi ve druhé lize nepůjde," vzpomíná třiadvacetiletý hokejista. „S trenérem jsem se domluvil, že půjdu hrát krajský přebor. Tam se mi zalíbilo, byla to pohodička, v klidu jsem si dodělal školu a nic mi nechybělo," pousmál se Radek Vlašánek.

Zlom přišel letos v létě. „Řekl jsem si, že ještě nejsem tak starý. Trenér mi dal v Opavě znovu šanci, ale podmínkou bylo, že zhubnu," pokračuje ve vyprávění robustní útočník. V jeho případě nešlo jen o řeči. „Shodil jsem osmnáct kilo," zdůrazňuje pyšným hlasem.

Měl pevnou vůli, nikdo nad ním bič nedržel. „Hnacím motorem byla pro mě skvělá parta, která tady v Opavě je. Chtěl jsem být její součástí," svěřuje se Radek Vlašánek. Hluchého období, kdy šel hokej na druhou kolej, nelituje: „Neměnil bych, užil jsem si jiné věci a hlavně dodělal školu, v tom vidím největší pozitivum.

Zatím se mu restart jeho kariéry daří. „Zůstávám nohama na zemi. Chci si vydobýt místo v základní sestavě Opavy, co bude dál, se uvidí," poznamenal odchovanec opavského hokeje. Jeho Slezan je zatím po třech kolech první ligy s jedním bodem na předposledním místě. „Nezačali jsme dobře, ale my se zvedneme. Máme dobrý tým, který má minimálně na účast v play off," tvrdí mladý hokejista, který největší favority druhé ligy vidí v Havířovu a přerovských Zubrech.