„Do utkání jsme nastoupili velice dobře a Brno jsme přehrávali. Třikrát jsme se dostali do vedení, ale domácí vždy srovnali. Usnadnili jsme jim to, inkasovali jsme laciné góly," uvědomoval si Tomáš Polok.

Jeho chvíle přišla na řadu ve 14. minutě, kdy proměnil početní výhodu Opavy a Slezan tou dobou vedl 2:1. „Bylo to v přesilovce, kdy mi Lukáš Svoboda nahrál zpoza branky a já puk zametl do sítě. Jednoduché," popisoval svůj zásah sedmadvacetiletý hokejista. Brněnští museli v zápase třikrát dotahovat, ale vždy dokázali vyrovnat a ve druhém dějství šli poprvé do vedení.

„Po dvou třetinách to bylo o gól, ale ve třetí třetině jsme hráli asi dvanáct minut v oslabení, to už jsme neměli šanci," přiznala jedna z opor opavského Slezanu.

V 59. minutě sice vstřelil kontaktní gól na 5:4 Chalupa, vyrovnat už ale Opava nezvládla. „Technika nás nepřehrála, góly jsme dostali po individuálních chybách. Nemáme se za co stydět. Věřím, že když na dobrý výkon navážeme doma s Karvinou, můžeme rozjet další vítěznou sérii," je optimistou opavský centr.

Druholigová tabulka je také v letošní sezoně extrémně našlapaná. „Je to na dvě půlky. První čtyřka pětka je vyrovnaná. Mezi spodkem je pak mezera. Když do Vánoc zvládneme pár zápasů, můžeme se posunout výš," uzavřel Tomáš Polok.

Jan Šimek