„Potřebovali jsme brankáře. S Dušanem jsme se domluvili, v pondělí odpoledne by měla být podepsaná smlouva,“ řekl v neděli šéftrenér Slezanu Antonín Plánovský.

Dušan Šafránek se vrací do známého prostředí. Loňskou sezonu začal v Opavě, ale v jejím průběhu odešel do prvoligového Havířova. „Měl jsem nabídky i ze zahraničí, ale rozhodl jsem se pro Opavu, a to i proto, že mohu dál trénovat mladé brankáře,“ prozradil Deníku Dušan Šafránek.

„Brankáře vyřešeného máme, útočníky celkem taky, potřebujeme ještě tým doplnit o tři obránce,“ doplnil Plánovský.

Tomáš Černý do Slovanu Bratislava

Velký hokejový skok prožívá hokejový obránce Tomáš Černý. Odchovanec opavského Slezanu se momentálně připravuje se Slovanem Bratislava, účastníkem KHL. Ten mu nabídl už i kontrakt pro nový ročník.

Devatenáctiletý zadák odcestoval s týmem už i na turnaj do německého Kasselu. „Pro opavský hokej je to úspěch a zároveň reklama. Tomášovi přejeme v novém působišti mnoho úspěchu,“ řekl šéftrenér Slezanu Antonín Plánovský.

Radek Tůma do Rožnova

Zkušený hokejový obránce Radek Tůma opouští Opavu. V nadcházející sezoně bude hrát krajský přebor za Rožnov pod Radhoštěm. Dvaatřicetiletý hokejista za Slezan odehrál ve druhé nejvyšší soutěži 366 zápasů, ve kterých vstřelil osmadvacet branek, dalších čtyřicet startů si připsal ve vyřazovacích bojích.