Slezan odstartoval zápas výborně a přesto, že Karviná hrála hned v úvodu duelu přesilovku, první slibnou příležitost si ve vlastním oslabení vytvořili domácí. Mlýnek se odvážně dostal až před Smolku, ale jeho rána zamířila jen do tyčky.

Hosté kontrovali akcí v početní výhodě, když si mezi kruhy najel nestárnoucí obránce Javín, jehož polovysokou střelu se štěstím vytěsnil Šafránek svou lapačkou vedle levé tyčky. Poté byl při svém úniku na Smolku poslán k ledu Chalupa a následovalo trestné střílení, při němž si opavský útočník vedl znamenitě a elegantní kličkou do forhendu poslal Opavu do vedení.

Po nedorozumění v obraně domácích se před Šafránkem zjevil úplně volný Rosůlek, ale brankářskou jedničku Slezanu zblízka nepropálil. Chvilku před koncem první části našel Černý přihrávkou naslepo z levé strany v mezikruží nikým neatakovaného Hermana, ale ten svou ranou bez přípravy trefil pouze tělo Smolky.

Ve druhé dvacetiminutovce domácí trochu vypadli z rytmu a Karviná trestala, když se puk po Mikšanově střele odrazil před opavskou brankou přímo na hůl Sznapky, který v pohodě vyrovnal. Tím se na chvíli ostří mezi oběma mužstvy otupilo a na další zajímavé momenty si museli diváci počkat až do závěrečného dějství.

V něm se do vedení dostala znovu Opava po krásné akci, kdy Bednárek poslal kotouč osamocenému Měchovi na pravý kruh, opavský kapitán se prosmýkl kolem padajícího obránce a střelou po ledě poslal kotouč mezi Smolkovy betony. Slezan začal být aktivnější a po nacvičeném signálu poslal Bednárek puk z vlastního pásma na útočnou modrou, kam si najel Herman, jenž si zpracoval kotouč a ihned uháněl sám na brankáře. Jeho rána si ovšem cestu do branky Baníku nenašla.

Za okamžik nastřelil Mlýnek plexisklo, puk spadl před Smolku, ale dorážející Pavelek si na karvinského strážce svatyně nepřišel. V čase 54:57 však přišlo definitivní rozuzlení, když střídající Vítek překvapil Smolku střelou z ostrého úhlu a Opava vedla 3:1. Své vedení mohl Slezan ještě navýšit, ale samostatný nájezd Vítka několik sekund před koncem zlikvidoval dobře chytající Smolka.

To však nic nezměnilo na tom, že důležité tři body zůstaly na opavském ledě a nutno říci, že zcela zaslouženě.

„Musím poděkovat hráčům za předvedený výkon a speciálně těm, kteří nastoupili se sebezapřením. Věděl jsem, že nemůžu počítat s Davidem Galvasem. Stále nám chybí Mosler s Kyselou, spousta hráčů měla teploty a s opíchaným ramenem hrál Tomáš Měch. Nemohli jsme tak praktikovat fyzicky náročný hokej.

Hráli jsme trpělivě zezadu a čekali na své šance. Ty přicházely díky brejkovým situacím a tři z nich jsme proměnili. Hráči zápas zvládli i takticky, kdy si plnili všechno, co měli," uvedl bezprostředně po utkání dobře naladěný opavský kouč Karel Suchánek.

HC Slezan Opava – HC Baník Karviná 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Chalupa, 46. Měch (Bednárek, Tichý), 55. Vítek (Chalupa) - 22. Sznapka (Mikšan, Javín). Rozhodčí: Volf - Matěj, Trunečka. Vyloučení: 6:5, navíc Holý (KAR) 10 min. OT (nesp. chování). Využití: 1:1. Diváci: 385

Opava: Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Tůma, Bendík, Vrábel – Černý, Měch, Herman – Wolf, Chalupa, Vlašánek (40. Vítek) – Polok, Pavelek, Mlýnek. Trenér Karel Suchánek
Karviná: Smolka – Sznapka, Javín, Vnenk, Krause, Kowalczyk, Deutsch – Samiec, Moravec, Mikšan – Holý, Pavliš, Segiň – Rosůlek, Badžo, Contratto. Trenér Aleš Flašar

Jan Šimek