Opava stále bez zraněného kapitána Tomáše Měcha, ale povzbuzena dvěma výhrami v řadě, začala proti Karviné aktivněji a už po osmi minutách hry vedla, když gólmana Iláše šťastnou trefou pokořil Michal Mlýnek. „Původně jsem nahrával na Kubu Vítka, ale padající obránce si srazil puk do vlastní branky. Šťastný gól, avšak i takové se počítají," usmíval se po zápase opavský útočník. Karviná se snažila rychle odpovědět, dopomoci ji k tomu mohly dvě přesilovky v řadě. Brankář Šafránek ale nebezpečné střely Mikšana s Ivanem zlikvidoval.

Vyrovnání se dočkali hosté ve druhé třetině. Blatoň nahrával volnému Salijimu a ten v klidu srovnal na 1:1. Tři minuty před druhou sirénou měla Opava vedení zpátky. Střelou švihem nedal Ilášovi šanci Kukol. Nejzajímavější podívanou přinesla třetí perioda, hned v její první minutě potrestal špatné střídání Baníku Mlýnek. „Dostal jsem dobrou přihrávku od Davida Galvase, hosté špatně vystřídali a já jsem měl k zakončení docela prostor," popisoval Mlýnek svůj druhý gólový zápis.

O čtyři minuty později hráli hosté přesilovku a bývalý hokejbalový reprezentant Luka brankou na 2:3 vrátil hosty zpátky do zápasu. Avšak soupeřova naděje na zvrat brzy vyhasla, když Iláše střelou z úhlu prostřelil Chalupa. „K vidění byl zajímavý hokej. Oba týmy se vydaly na maximum. Za stavu 3:1 daroval sudí soupeři přesilovku, naštěstí nám se brzy podařilo vstřelit čtvrtý gól a tím definitivně rozhodnout," ohlédl se za zápasem trenér Slezanu Karel Suchánek.

„Prohrál lepší tým. Bohužel nebyli jsme schopni proměňovat šance a kvůli tomu jsme prohráli," doplnil kouč Karviné a bývalý opavský obránce Aleš Flašar.

HC Slezan Opava - HC Baník Karviná 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Mlýnek (Galvas), 37. Kukol (Chalupa, Herman), 41. Mlýnek (Galvas), 47. Chalupa (Herman, Galvas) - 28. Saliji (Blatoň), 45. Luka (Mikšan, Javín). Rozhodčí: Vaněk - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 393

Opava: Šafránek - Tichý, Kukol, Galvas, Tůma, Bednárek, Mosler, Vrabel - Kocián, Chalupa, Herman - Černý, Mlýnek, Vítek - Pavelek, Svoboda, Wolf. Trenér: Karel Suchánek
Karviná: Iláš - Javín, Krause, Vnenk, Zajac, Kowalczyk - Badžo, Moravec, Luka - Samiec, Blatoň, Nystedt - Mikšan, Ivan, Rosůlek Saliji. Trenér Aleš Flašar