V první formaci Slezanu se vedle kapitána Měcha objevil zkušený útočník Pavel Selingr, který by měl Opavě pomoci v nadcházející druholigové sezoně. Jeho hokejový návrat domů je na dobré cestě.

Opavský odchovanec strávil kromě angažmá v Karlových Varech a Chomutově svou kariéru na Moravě. Oblékal dres Zlína, Třince, Vítkovic, Vsetína, Znojma a naposledy působil v Olomouci, které pomohl postoupit do extraligy. Tu si však v jejím dresu nezahrál a klub s ním rozvázal smlouvu.

Nyní chystá návrat alespoň do třetí nejvyšší soutěže. Problém je v tom, že jeho hráčská práva stále vlastní olomoucký klub. Ten by mohl po Slezanu požadovat tabulkovou cenu hráče, na kterou Opava nemá peníze.

„Je to na dobré cestě. Už jsem s nimi mluvil. Měli by mě na rok pustit," řekl Pavel Selingr, jenž se v létě připravoval individuálně. „Jezdil jsem na kole a hýbal se v rámci možností. Pak jsem se domluvil s panem Suchánkem, že bych šel s kluky na led. Rok jsem nehrál, ale doufám, že se tady hokej stabilizuje a doklepu to v Opavě," věří sedmatřicetiletý forvard.

Jan Šimek