HOKEJ: Opava - Prostějov 2:3 pp

Opava /FOTOGALERIE/ - Opavští hokejisté plánovali na středu oplatit prostějovským Jestřábům porážku z úvodu letošní sezony a dlouho to vypadalo, že odveta bude úspěšná. Vždyť Slezan ještě pět minut před koncem třetí třetiny vedl. Nakonec však i díky sporným výrokům rozhodčích padl v prodloužení.

1.11.2012

HC Slezan Opava - HK Jestřábi Prostějov 2:3 ppFoto: DENÍK / Petr Widenka

První třetina toho pro hokejové fajnšmekry příliš nenabídla. Do první slibné příležitosti se probil domácí Vlašánek, kterému poslal kotouč na útočnou modrou Tůma, ale opavský forvard poslal puk po bekhendovém blafáku vedle Vrbovy svatyně.

Opavští příznivci se tak úvodního gólu dočkali v 8. minutě, kdy přesilovou hru proměnil kapitán Měch, který pod tělem Vrby našel kotouč po střele Kukola od modré a procpal jej do prostějovské klece 1:0. Hosté mohli krátce nato srovnat, jenže přečíslení dva na jednoho Popelka nevyužil a tato akce symbolicky ukončila minimum zajímavého, co první dějství nabídlo.

Ani druhá část středečního duelu nepatřila k žádným hokejovým hitparádám. Hned na jejím začátku mohl srovnat Duba, ale na Šafránka si nepřišel. Jestřábí letka slavila o pár minut později, když hosté vytvořili přesilovkový zámek, Handl vypálil od pravého mantinelu, Šafránek vyrazil kotouč jen před sebe a Jedlička poslal kotouč přesně k pravé tyčce 1:1. V závěru druhé periody mohl strhnout misky vah na opavskou stranu Galvas, ale jeho bombu od modré vytěsnil Vrba s vypětím všech sil nad břevno.

Třetí dvacetiminutovku odstartovali lépe domácí a další přesilovku proměnil po parádní kombinaci na jeden dotek po přiťuknutí Tichého s L. Černým Herman, jenž tak strhl vedení na stranu Opavy. Zdálo se, že Slezané už zápas dotáhnou do vítězného konce, ale Prostějov dostala do hry trojice rozhodčích v čele s hlavním arbitrem Czubajem, která poslala Opavské pět minut před koncem do tří. Hlavně vyloučení L. Černého bylo přinejmenším pochybné.

Domácí byli vyloučeni za zdržování hry, když vyhozený kotouč skončil mimo ledovou plochu. Přitom byl však evidentně tečován jedním z prostějovských hráčů. Puk navíc odpálil ven z opavské třetiny Tichý, nikoliv L. Černý.

„Tato hrubá chyba rozhodčích bohužel výrazně ovlivnila utkání. Černý byl vyloučen za vyhození kotouče, i když ten byl jasně tečovaný hokejkou jednoho z hostujících hráčů a změnil směr. Na trestnou lavici šel navíc Černý, který na puku vůbec nebyl. Vyhodil ho totiž Tichý. Co si pak má o těchto situacích člověk myslet," kroutil hlavou naštvaný opavský kouč Karel Suchánek.

Hosté nabídnutou přesilovku využili po trefě Zachara a v následném prodloužení obkroužil opavskou branku Arnošt a pod betonem Šafránka poslal puk do opavské svatyně potřetí 2:3. „Utkání pro nás bylo nesmírně těžké. Díky vysokým teplotám nám chyběl Mosler, další dva hráči nastoupili se sebezapřením. Z hlediska obrany jsme nepodali optimální výkon, ale za stavu 2:1 jsem věřil, že utkání vyhrajeme. Bohužel se tak nestalo. Musíme holt vozit body i z venku," dodal zkušený stratég.

Slezan Opava - Prostějov 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Měch (Kukol, Herman), 46. Herman (Černý, Tichý) - 25. Jedlička (Handl, Novosad), 56. Zachar (Kolibár), 62. Arnošt (Kolibár). Rozhodčí: Czubaj Barteček, Moravec. Vyloučení: 9:5, navíc Tichý (OPA) 10 min. OT. (nesp. Chování). Využití: 2:2. Diváci: 380
Opavy: Šafránek - Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Vrábel - L. Černý, Měch, Herman - Pavelek, Mlýnek, Vítek - Wolf, Chalupa, Vlašánek - Baďura. Trenér Karel Suchánek

Autor: Redakce

1.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
Radar. Ilustrační foto.

Na příliš rychlé řidiče budou v Hlučíně dohlížet další radary

Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
6

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

Nová víceúčelová hřiště, tělocvičny nebo oprava stávajících. Na to se mohou těšit v Melči, Šilheřovicích, Sudicích a Oldřišově.

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.