Chyběli obránci David Galvas a Daniel Kysela, kteří jsou na dovolené. Na startu přípravy panovala uvolněná nálada, nicméně první trénink na ledě dal hráčům pořádně zabrat.

„Znova začít makat bylo docela složité, ale myslím si, že trenéři nastavili trénink citlivě, aby nás hned na začátku přípravy nezatavili. Teď už se ale fakt těším na pivo," pousmál se opavský kapitán Tomáš Měch. Ten se svými spoluhráči vyjel na led o dva týdny dříve než loni.

„Chceme být lepší než v loňské sezoně, a také proto jsme šli na led dřív. To je podle mě cesta. Tréninky na ledě jsme zahájili téměř kompletní, i když někteří hráči jsou na dovolené (Galvas a Kysela – pozn. red.)," uvedl trenér Opavy Karel Suchánek.

Opavský Slezan přece jen eviduje jednu posilu. Realizační tým rozšířil zkušený kouč Josef Doboš. „S některými kluky pracuji v Opavě nějakých deset let a to není ideální stav, proto jsem rád, že přišel Pepa Doboš, se kterým jsme si rozdělili kompetence. Chce být úspěšný a přináší k nám nový náboj. Navíc má klukům co dát. Rád by zlepšil také obranný systém naší hry. Jeho příchod vítám, je pro nás jedině plus," řekl hlavní trenér Slezanu Karel Suchánek a doplnil:

„Navíc nám ještě pomáhá Marek Harazim, což je taky dobře."

Kukol končí, Mlýnek do Německa

Opavský stratég ale musí počítat také ztráty. Šikovný forvard Michal Mlýnek, který získal německé občanství, je na odchodu do čtvrté nejvyšší soutěže v Německu. Nastupovat bude v týmu EV Lindau Islanders, který trénuje odchovanec frýdecko-místeckého hokeje Pavel Mojtek. „Je tam český trenér, který za mnou přijel, domluvili jsme se a 27. srpna bych už měl být v Německu," řekl Michal Mlýnek, jenž se bude na nadcházející sezonu připravovat zatím s Opavou.

„Jsem moc rád, že mi to trenéři Suchánek s Dobošem umožnili," dodal opavský rodák.

Klíčový obránce Michal Kukol se rozhodl ukončit kvůli pracovnímu vytížení kariéru a trénink svých parťáků sledoval jen z tribuny. „Už mi to avizoval dříve. Docela ho chápu, protože je můj šéf a vím, kolik toho má. Času na hokej už měl hodně málo. Na druhou stranu si stejně myslím, že on je člověk, který bez hokeje nevydrží," přiznal Kukolův spoluhráč, kolega v práci a velký kamarád Tomáš Měch.

„Míša Kukol a konec jeho kariéry stejně jako odchod Mlýnka mě zaskočil. Jsou to velké ztráty, nicméně věřím, že Kukola ještě zlomíme. Vždyť s námi absolvoval kompletní suchou přípravu, jestli vynechal dva tréninky, tak je to moc. Stále je součástí týmu," uzavřel s nadějí v očích Karel Suchánek.

Brankáři: Dušan Šafránek, Vítězslav Kober, Filip Plánovský. Obránci: Jaromír Bednárek, Ondřej Havlíček, Zdeněk Pavelek, Josef Tichý, Radek Tůma. Útočníci: Pavel Baďura, Adam Březina, Petr Chalupa, Lukáš Černý, Patrik Džemla, Bohumil Herman, Adam Ježek, Ivo Kocián, Tomáš Měch, Michal Mlýnek, Martin Otipka, Tomáš Polok, Lukáš Svoboda, Jan Štindl, Marek Trčka, Filip Vaněk, Jakub Vítek, Radek Vlašánek, Petr Wolf

Jan Šimek