Svěřenci kouče Radka Kučery uzemnili Opavu čtyřmi góly hned v první třetině, a když na začátku druhé periody zvyšoval Sedlák na 5:0, brali všichni vítězství Draků jako hotovou věc.

Slezan se, jako několikrát v této sezoně, dokázal z tvrdého šoku otřepat a v rozmezí sedmi minut utkání zdramatizoval. Grofek, Měch a Polok snížili na hratelných 5:3, bohužel pět minut před koncem našel Holík před brankou Veleckého, ten si položil Šindeláře a upravil na konečných 6:3.

„Chtěli jsme přežít začátek, to se nám podařilo, když jsme dokonce hráli přesilovku, bohužel jsme ji nevyžili a následně v oslabení inkasovali,“ začal utkání hodnotit opavský trenér Kamil Glabazňa. „Do kolen nás poslal druhý gól, který neměl platit. Náš hráč dostal úder loktem do obličeje, ovšem sudí byli jiného názoru. Následovaly okamžiky, ve kterých jsme se sesypali a bylo zle,“ krčil rameny opavský kouč.

Přesto za stavu 5:0 našel jeho tým v sobě vnitřní sílu a třemi góly utkání zdramatizoval. „Měli jsme tlak. Za stavu 5:3 trefil Tomáš Měch tyčku a další šance se nám nepodařilo využít. Několikrát jsme byli sami před gólmanem Šťůralou, domácí místy nevěděli co hrát. Kdybychom dali čtvrtý gól, jde se do prodloužení,“ je si jist Glabazňa.

„V poslední třetině jsme ukázali, že hokej hrát umíme. V našich silách je doma vyhrát a v sobotu se do Šumperku vrátit,“ zdůraznil trenér Glabazňa.

HC Šumperk – HC Slezan Opava 6:3 (4:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 8. Vrdlovec (Ambruz, Hulva), 10. Brunec (Meluzín, Matějka), 17. Tesařík (Haas, Velecký), 18. Hulva (Sedlák), 24. Sedlák (Hulva), 55. Velecký (Holík) – 36. Grofek (Měch), 41. Měch (Grofek), 43. Polok (Černý). Rozhodčí: Dědek – Černý, Pospíšil. Vyloučení: 4:7, navíc Kukol 10 minut. Využití: 1:0. Stav série: 1:0
Opava: Šindelář – Kukol, Tichý, Bednárek, Pavelek, Vrábel, Tůma – Grofek, Měch, Herman – Černý, Mlýnek, Kocian – Suchánek, Polok, Chalupa