Hlavním lákadlem celého pořadu je pak rozhovor s osobností klubu – ať už ze současnosti, nebo blízké či vzdálené minulosti. Zatím fanoušci viděli šest rozhovorů. Se spolumajitelem Tomášem Chrenkem, prezidentem klubu Jánem Moderem, někdejšími hráči a legendami klubu Jiřím Polanským, Ľubomírem Sekerášem a Jozefem Daněm, nebo trenérem, který Třinec dovedl do extraligy – Aloisem Hadamczikem.

„Výkonný ředitel klubu Marek Chmiel mi zavolal na konci ledna a řekl mi, že Oceláři mají vizi udělat pro fanoušky směrem k play-off něco ve stylu předzápasového televizního studia, jak ho známe třeba z vysílání České televize,“ přiblížil už dříve pro klubový web moderátor Radim Sajbot.

Zdroj: Youtube

„Vzali jsme si pár dnů na rozmyšlenou a následně doladili detaily, aby Dračí studio, které bude v klubové historii unikátním mediálním počinem, nabídlo fanouškům i určitou přidanou hodnotu, jakou televizní program běžně nenabízí,“ podotkl Sajbot.

Do vysílání se mohou zapojit i sami fanoušci. „Celým konceptem Dračího studia totiž sledujeme jednu základní myšlenku. Abychom si všichni v této době, kdy se na nás valí špatné zprávy ze všech stran, byli blíž, i když se v hale osobně potkávat nemůžeme a nemůžeme tak společně prožívat všechnu tu radost, ty nervy a to napětí, které vždy přináší vrchol hokejové sezony, kdy jde o všechno,“ nastínil Sajbot.

Teď si jen přeje, aby Dračí studio mohlo fungovat co nejdéle. „Kolik dílů nakonec bude, to už bude záležet hlavně na samotných hráčích a jejich výkonech na ledě,“ uzavřel Radim Sajbot.

Hokejisté Třince mají za sebou úvodní dva domácí zápasy semifinále play-off s Mladou Boleslaví. Ten první doma vyhráli 2:0, ve druhém už ale úspěšní nebyli, když soupeři podlehli 1:3. Série se nyní za stavu 1:1 přesouvá do města škodovek. Pokračuje se tam ve středu a ve čtvrtek.