Slezané začali úřadovat už od první minuty. Hlavní slovo měl obránce Radek Tůma, a to vždy po totožných akcích, když si sjel od modré čáry. Nejdříve se prosadil střelou a ve druhém případě nasadil domácímu gólmanovi blafák.

„Dva rychlé góly nám pomohly, uklidnili jsme se a kontrolovali dění na ledě,“ pochvaloval si kouč Slezanu Michal Piskoř. Do konce první dvacetiminutovky se do střelecké listiny ještě zapsal Lukáš Černý a Hradiště bylo zralé na ručník.

S chutí hrající Opava pokračovala ve své krasojízdě ve druhé periodě. Do střelecké listiny se zapsali Kysela s Polokem. „Měli jsme ještě i další šance, ale ty jsme nevyužili,“ poznamenal hostující stratég.

Třetí třetina se už jen z povinnosti dohrávala. Uherské Hradiště už jen výsledek kosmeticky upravilo na konečných 1:5. „Potřebovali jsme nutně vyhrát. V minulých zápasech jsme totiž nehráli špatně, bohužel o gól byl vždy lepší soupeř,“ řekl Michal Piskoř.

„V sobotu hrajeme doma s Valmezem, dá se říci, že se jedná o přímý souboj o šestou příčku, věřím, že budeme znovu úspěšní,“ uzavřel kouč Opavy. Sobotní zápas v Opavě začíná v 17 hodin.

HC Uherské Hradiště - HC Slezan Opava 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Sekerka (Matějka) – 1. Tůma (Mlýnek), 5. Tůma (Pavelek, Kocián), 16. Černý (Grofek), 24. Kysela (Kukol, Grofek), 26. Polok (Vítek). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1
Opava: Šafránek – Kysela, Kukol, Tichý, Tůma, Bednárek, Mosler, od 41. Jurčík – Černý, Měch, Grofek – Pavelek, Mlýnek, Kocian – Wolf, Polok, Vítek – od 30. Koschazký, Herman