Trenér Opavy Karel Suchánek již před utkáním avizoval, že pošle do hry čtyři útoky, a to se také stalo. Bohužel ve 14. minutě musel od svého záměru opustit, to když domácí zvyšovali na 3:1.

První branka zápasu padla již ve 3. minutě. Hosté dali až moc prostoru Matějnému, který si vyjel z rohu a střelou pod břevno nedal Ilášovi šanci. Opavská odpověď přišla za čtyři minuty, kdy se prezentoval úspěšnou dorážkou Tůma.

Jenomže vzápětí využil přesilovku Bokroš a ve 14. minutě obral opavské o puk Dvořák, vykombinoval s Matějným, jenž kotouč předložil Lhotskému – 3:1. Slezané se mohli vzápětí vrátit zpět do zápasu, avšak Kovalovský ztroskotal na Krumpochovi.

Druhá třetina byla ve znamení přesilovek Valmezu. Gól z početní převahy ale Valaši nevytěžili, přesto se jednou radovali, a to po střele Vašuta. Tato branka poslala Slezan definitivně do kolen.

V závěrečné třetině pak zasloužené vítězství domácích pečetil Pavel Šebesta.

„Valašské Meziříčí nás jasně přehrálo a vyhrálo zaslouženě,“ konstatoval opavský trenér Karel Suchánek. „Nemůže proti tak zkušenému soupeři pomýšlet na úspěch, když děláme nesmyslné fauly v útočném pásmu,“ zlobil se trenér Suchánek.

„První dvě třetiny jsme byli jednoznačně lepším týmem. Třetí třetina se dohrávala spíše z povinnosti. Těší mě i jedna obdržená branka na našem kontě,“ shrnul domácí kouč Roman Sedlák.

Valašské Meziříčí - Opava 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Matějný (Lhotský), 9. Bokroš (Šebesta, Sochorek), 14. Lhotský (Matějný, Dvořák), 28. Vašut (Dvořák, Lhotský), 59. Šebesta (Sochorek, Bokroš) - 7. Tůma (Suchánek), Rozhodčí: Kusý, Smílek, Wesley, Vyloučení: 6:7, navíc Kukol 5+DKU, Využití: 1:0, Diváci: 550

Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blařek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Hruškovský, Lhotský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Dvořák O., Vaněček, Vraga D., Varga Mar., Vašut
Opava: Iláš - Vitásek, Měkýš, Plachký, Plánovský, Kříž, Měch, Glabazňa, Polok, Tichý, Tůma, Pavelek, Kocián, Černý, Grofek, Kukol, Suchánek, Chalupa, Tošenovjan, Kovalovský