Slezan držel s favoritem krok polovinu zápasu. Za stavu 3:2 pro domácí sahali svěřenci Karla Suchánka po vyrovnání. Jenomže se tak nestalo. Po zákroku Josefa Tichého na Šebestu hráli Bobři dvojnásobnou přesilovku a přidali v ní čtvrtou branku.

Slezan se již do zápasu vrátit nedokázal. „Do poloviny zápasu byla hra vyrovnaná, ve druhé třetině jsme dokázali snížit a byli jsme blízko vyrovnání, pak ale vzal hru do ruky rozhodčí a to, že byl stav vyloučených po druhé třetině 1:7 nechám bez komentáře.

Zejména v první třetině nás podržel David Iláš, který tam měl skvělé zákroky. Faul na Pavla Šebestu jsem neviděl, ale Josef Tichý není zákeřný hráč a neměl v úmyslu nikoho zranit,“ vyjádřil se k utkání opavský trenér Karel Suchánek.

Bobři Valašské Meziříčí - Slezan Opava 8:3 (3:1, 1:1, 4:1)
Branky: 11. Kratěna (Šebesta, Sochorek), 12. Matějný (Bokroš L., Tatarčík), 16. Šebesta (Sochorek), 37. Růčka (Matějný, Zrník), 49. Kratěna (Sochorek), 52. Bokroš L. (Dědek, Vaněček), 56. P. Dvořák (Tatarčík) - 8. Chalupa (Kukol, Kocián), 26. Měch (Grofek), 51. Kocián (Měch, Kukol). Vyloučení: 6:9, navíc Vaněček 10 min - Tichý 5+DKU. Využití: 4:0. Diváci: 600
Opava: Iláš - Tichý, Kukol, Čavrk, Měkýš, Vitásek, Bednárek, Plánovský - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Tůma, Polok, Suchánek - Suchý, Mlýnek, Herman

Tomáš Měch: Musíme se na play off dobře připravit

Přestože konečné skóre 3:8 nevyznívá pro opavský Slezan po zápase ve Valašském Meziříčí lichotivě, průběh zápasu zdaleka nebyl jednoznačný. Opavský útočník Tomáš Měch, který se na výsledku podílel brankou a asistencí, je z toho, jak se nakonec zápas vyvinul, zklamán.

„Určitě nás ten zápas mrzí, protože jsme tady mohli něco uhrát,“ řekl po zápase. Přestože stížnosti na úroveň rozhodčích jsou tradičním koloritem druholigových bojů, Tomáš Měch v jednostranném posuzování zápasu viděl jasnou příčinu opavské porážky. „Po dvou třetinách byl poměr vyloučených 1:7, k tomu není co dodat, my jsme navíc přesilovku hráli asi půl minuty, protože ji rozhodčí ukončil dalším vymyšleným faulem.

Navíc domácí jsou známí tím, že tomu dokážou v osobních soubojích přidat, a rozhodčí na to skočil,“ vracel se k průběhu zápasu Měch. Ve druhé třetině byla Opava jasně lepší a vyrovnání viselo na vlásku. „Měli jsme tam dvě tři dobré šance, a kdyby se protinámnepostavil rozhodčí, tak jsme mohli něco uhrát. Pak nás ale začal posílat do čtyř, do tří a to byl konec,“ říká rezignovaně nejproduktivnější opavský útočník.

Opava přitom dostávala branky právě jen v přesilových hrách. „Přesilovky mají domácí výborné, Sochorek a Šebesta jsou zkušení hráči a dokáží se v nich prosadit,“ uznal Tomáš Měch.

Právě bývalý hráč Opavy Pavel Šebesta ale utkání nedohrál, po tvrdém souboji s Josefem Tichým byl odvezen do nemocnice na vyšetření, které nakonec prokázalo lehčí otřes mozku. „Pepa Tichý ho určitě nechtěl zranit, ale je prostě velký chlap a byl to nešťastný souboj. Navíc Pepa není žádný zákeřný hráč,“ bránil svého spoluhráče Měch.

Do branky Slezanu se podruhé v sezoně postavil David Iláš a přes osm inkasovaných branek zaslouží pochvalu.

„Ono to vypadá, že dostal osm branek, ale ve třetí třetině už byly za rozhodnutého stavu. V první třetině nás podržel, nebýt jeho, mohli jsme jich dostat pět a bylo by po zápase,“ potvrdil Měch. Trenér Suchánek postavil od začátku i čtvrtý útok s juniory Hermanem a Mlýnkem, díky mnoha oslabením se ale v průběhu zápasu do hry moc nedostali.

„Těžko se dá hrát na čtyři útoky, když je tolik přesilovek, hráč se pak nedostane třeba pět minut na led, vychladne a to se hraje těžko,“ dodal Tomáš Měch.

V neděli v posledním zápase základní části hostí Opava doma hokejisty Břeclavi. Ti se v posledních zápasech oproti začátku sezony zvedli a navíc s nimi má Slezan velmi špatnou bilanci vzájemných zápasů. „Určitě to není oblíbený soupeř, navíc je můžeme dostat i v play off. Nebude asi tak důležitý výsledek jako si před play off udělat pohodu, dát si pozor na zranění nebo na nějaké vyšší tresty, které by nám znemožnili hrát v play off.

Snažili jsme se o to i dneska, ale pak se nám to moc nepovedlo. Člověk, když cítí křivdu, tak se nechá strhnout,“ vyjmenovává Tomáš Měch cíle pro nedělní zápas. „Břeclav můžeme spolu s Novým Jičínem nebo Přerovem dostat v play off, ale nijak s tím kalkulovat nebudeme, to se většinou nevyplácí, navíc to bude záležet na výsledku dalších zápasů.

Budeme se hlavně chtít dostat před vrcholem sezony do herní pohody a dobře se připravit na úterní zápas,“ dodal.

(rob, berg)