Po bezbrankové první třetině, se roztrhl pytel s góly v prostřední části. Nejprve se trefil ve 25. minutě Bokroš, a pak přišly okamžiky, které rozhodly zápas. Bobři dali v rozmezí 33. – 38. minuty tři góly, odskočili na 4:0 a bylo prakticky hotovo.

V poslední části pak Valaši dokonali dílo zkázy dalšími třemi zásahy. Autor vítězného gólu v derby Bokroš si přenesl střelecké kouzlo i do duelu s Opavou a blýskl se hattrickem. „Pětadvacet minut jsme se drželi, hráli v útočném pásmu a měli i šance, bohužel poté přišel osmiminutový zkrat, ve kterém jsme inkasovali čtyři branky a bylo po zápase,“ smutnil trenér Slezanu Karel Suchánek.

„Zbytečně jsme faulovali v útočném pásmu, prostě doplatili jsme na špatnou disciplínu. Musíme se opět vrátit k poctivému hokeji, který nás na začátku sezony zdobil,“ podotkl opavský kouč.

„Ve Valašském Meziříčí jsme čtyři roky neuspěli, chtěli jsme ve středu tuto sérii zlomit a vyhrát, vidíte, jak to nakonec dopadlo. Hráči cítili na ledě křivdu, některé věci řešili s červenýma očima, a to se pakt těžko hraje. Musíme se dokázat nad některými věcmi povznést, “ skousával těžce středeční nezdar Karel Suchánek.

Bobři Valašské Meziříčí - Slezan Opava 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Bokroš (Balga), 33. Bokroš (Bacul, Růčka), 37. Matějný (Vašut), 38. Tatarčík (Kostelňák, Martiník), 41. Balga (Matějný), 49. D. Varga (Matějný, Bacul), 57. Bokroš (Kostelňák, Růčka). Rozhodčí: Mrkva. Vylouočení: 6:9. Využití: 4:0
Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrábel – Grofek, Měch, Černý – Kocian, Polok, Pavelek - Herman, Mlýnek, Chalupa – Suchánek, Kříž, Wolf

Bednárek se vrátil

Slezan se může znovu opřít o služby zkušeného obránce Jaromíra Bednárka. Jeho mateřský Krnov našel nakonec s Opavou společnou řeč. „Jsem rád, že nám Krnov vyšel vstříc. Já jsem bral celou záležitost již za uzavřenou, nakonec se tak nestalo,“ pochvaloval si trenér Opavy Karel Suchánek.

S tím, že Bednárek bude v Opavě zatím působit formou hostování do 10. ledna 2011.