Opavě nevyšel vstup do utkání, když v první třetině dvakrát inkasovala. Úvodní gól obstaral Bokroš, kterého v přesilovce našel před brankou Linduška. Opavským nešla upřít snaha, ale o další gól se postarali znovu domácí. Ambruz nahrál Bokrošovi, který se prokličkoval až do zakončení - 2:0.

Na začátku druhého dějství mohlo být s Opavskými hodně špatně. Naštěstí Varga trefil jen tyč. Hned na to vyrobila minelu defenziva Bobrů a Herman nekompromisně trestal – 2:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

V třetí periodě nejdříve Kopecký poslal domácí do dvougólového trháku, ovšem hned na to odpověděl Herman a drama bylo na světě. V poslední minutě vyrovnával bombou od modré Tichý. V následném prodloužení diváci gól neviděli a rozhodnutí měli přinést samostatné nájezdy, v nich druhý premiérový bod Valachům zařídil Bokroš.

„Získali jsme bod až v samém závěru zápasu, troufám si však říci, že jsme dnes byli lepším mužstvem,“ řekl trenér Opavy Michal Piskoř. Měli jsme mnoho střeleckých pokusů, avšak naše koncovka byla, především v první třetině, špatná,“ zlobil se trenér a dodal: „A právě první třetina nejvíce ovlivnila zápas. Místo abychom vedli 2:0, tak jsme stejným výsledkem prohrávali. Hráče poté stálo mnoho sil to dotáhnout, avšak jsem rád i za ten bod.“

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava 4:3 s.n. (2:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Bokroš (Linduška), 19. Bokroš (Ambruz, Linduška), 43. Kopecký (Mir. Varga, Martiník), 65. Bokroš - 24. Herman (Kukol), 43. Herman, 60. Tichý (Černý, Měch). Rozhodčí: Jeřábek. Vyloučení: 8:8
HC Slezan Opava: Šafránek (65. Novák) - Tichý, Jurčík, Kysela, Kukol, Tůma, Bednárek. – Pavelek, Polok, Mlýnek – Herman, Měch, Grofek – Černý, Chalupa, Kocian. Trenér Michal Piskoř