Zápas začaly obě strany opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu, a tak se toho příliš zajímavého nedělo a k vidění byl spíše urputný hokejový boj. Pozvolna se však hráči začali dostávat do tempa a v 10. minutě se poprvé změnilo skóre. Domácí zamkli Slezan v jeho pásmu, Voznica našel před Šafránkem úplně volného Mášu, který opavského gólmana z bezprostřední blízkosti lehce prostřelil 1:0.

Opavští hráli trpělivě, čekali na svou šanci a ta brzy přišla, kdy se po rychlém protiútoku prosadil Wolf a srovnal. Poslední celek druholigové tabulky z Valašského Meziříčí si vzal své vedení zpět hned po sedmnácti odehraných sekundách druhé třetiny. To když zaváhání hostující obrany potrestal nadvakrát a s notnou dávkou štěstí Bokroš.

V pořadí již druhé vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Hned ve svém premiérovém utkání po návratu z Anglie se totiž prosadil Kocián, jenž střelou švihem pod víko nedal Okáčovi v brance Bobrů šanci. Zhruba v polovině utkání hráli Slezané přesilovku, díky které strhli vedení na svou stranu. Galvas předal kotouč Bednárkovi, který poslal puk před branku, kde si jej zpracoval veterán Pavelek a doklepl kotouč za záda Okáče - 2:3.

V následujících minutách byl Slezan lepší a své vedení mohl několikrát navýšit, ale v závěru druhé periody se proti Wolfovi vyznamenal Okáč a počíhal si i na dorážku Pavelka z úvodu třetí dvacetiminutovky. Bobři ale zazlobili také, Voznica však tváří v tvář Šafránkovi selhal a k překonání opavské brankářské jedničky mu nestačily ani dva pokusy.

Utkání vrcholilo a zdálo se, že hosté už své vítězství uhájí, jenže v poslední minutě při power play domácích našel Voznica kolmou přihrávkou hůl najíždějícího Bokroše, jenž se štěstím propasíroval puk do branky - 3:3. O vítězi se tak rozhodovalo v prodloužení. V 64. minutě domácí propadli v útoku, Opavští rozehráli rychlý brejk a přečíslení dva na jednoho po učebnicové souhře s Wolfem zakončil přesnou střelou Chalupa, a zajistil tak svému Slezanu vítězství a dva body z horkého ledu Valašského Meziříčí, kde Opava od znovuzaložení mužského hokeje doposud nezvítězila.

„Jsem rád, že jsme se zvedli, ale mrzí mě, že nemáme tři body. Šancí, díky kterým jsme mohli zvýšit na 4:2, jsme měli dost. V koncovce nám ale chyběl důraz. Nenastoupili jsme v optimálním složení a na herním projevu to bylo znát. Hodně se na něm podepsala absence Tomáše Měcha," uvedl bezprostředně po utkání opavský kouč Karel Suchánek, kterému radost udělal i návrat brankáře Jiřího Nováka k hokeji po tom, co v letním období kádr Slezanu opustil.

„Jsem rád, že se Jirka vrátil po tom jeho letním zkratu, za který se už mužstvu omluvil. Nebylo jednoduché počítat s Víťou Koberem jako dvojkou. Ten má přece jen dost svých povinností v juniorce," dodal Karel Suchánek s tím, že Novák jakožto ročník narození 1992 má výjimku a v případě potřeby může v letošní sezoně nastoupit i v dresu juniorského týmu Opavy.

„Musím klukům moc poděkovat, že utkání nezabalili, šli do toho až do úplného konce a urvali alespoň tu remízu. Pořád tam byly na naší straně nějaké chyby, které nás zase stály góly, ale jsem přesvědčen, že to byl jeden z našich lepších zápasů a jdeme nahoru. Pochválit bych chtěl taky brankáře Okáče, mužstvo mnohokrát podržel a bod je i jeho zásluha," konstatoval trenér Valašského Meziříčí Josef Málek.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava 3:4p (1:1, 1:2, 1:0 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Máša (Voznica, Coufal), 21. Bokroš (Varga Miroslav), 60. Bokroš (Voznica, Ambruz) - 17. Wolf (Polok, Vítek), 22. Kocián (Mlýnek), 29. Pavelek (Bednárek, Galvas), 64. Chalupa (Wolf). Rozhodčí: Škach - Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 7:7, navíc Varga (VAL) 10 min. OT a Tůma (OPA) 10 min. OT (zásah od oblasti hlavy a krku). Využití: 0:1

Opava: Šafránek - Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Mosler, Vrábel - Černý, Chalupa, Herman - Pavelek, Mlýnek, Kocián - Wolf, Polok, Vítek. Trenér Karel Suchánek

Jan Šimek