Slezan vyrazil na Valašsko pouze s pěti obránci, navíc do dějiště duelu dorazil se zpožděním. „Na led jsme šli bez rozcvičení, a to se projevilo na první třetině,“ pokrčil rameny kouč Opavy Karel Suchánek.

Skóre na Lapači se poprvé měnilo v 8. minutě, kdy se ujala bekhendová střela Bajtka. Další minuty patřily Vsetínu. Hýřil aktivitou a často zaměstnával gólmana Iláše, a to i ve vlastním oslabení. Vzávěru třetiny, kdy měl Slezan ještě k dobru část pětiminutové početní výhody při vyloučení Dubce, ujel Rufer a bekhendovým blafákem překonal Iláše podruhé.

Ve druhé části nejdříve za překonaným Plškem zachraňoval na brankové čáře Radim Tesařík, chvíli na to zahodil tutovku Dědek a ve 24. minutě už Lapač prožíval třetí gólovou radost. Po dorážce Vaňka se kotouč dostal k Ševčíkovi a ten ho umístil přímo pod víko – 3:0.

Opava má ale ve zvyku ani nepříznivě se vyvíjející zápasy nebalit. Ve 33. minutě dorazil puk do sítě Polok a necelou minutu později vedli domácí už jen o gól. Chybu vsetínské obrany potrestal Tomáš Měch, jenomže, jak se ukázalo, tohle bylo nakonec ze strany Opavských vše.

Ve třetí třetině si Vsetín hlídal svůj hubený náskok, v jednom případě dokonce Bajtkem nastřelil tyč. Slezan se v závěru pokusil o hru bez brankáře, vyrovnat se mu ale nepodařilo.

„Vsetín hrál velmi dobře, jeho mladí hráči byli neustále v pohybu a my jsme se nemohli dostat do zápasu. Měli jsme sice šance s výsledkem něco udělat, ale hrajeme další zápas s pěti obránci a dnes nám prostě chyběly síly,“ ohlédl se za středeční porážkou Karel Suchánek.

Vsetín – HC Slezan Opava 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Bajtek (Brynecký, Ševčík), 18. Rufer (Kubo), 24. Ševčík (Vaněk, Zavrtálek) – 33. Polok (Kocián), 34. Měch (Grofek, Černý)

Vsetín: Plšek – R. Tesařík, Farda, Kapr, Šafařík, Zavrtálek, Zelenka, Pelc – Slováček, Dubec, Tesařík, Ševčík, Bajtek, Brynecký, Kubo, Vaněk, Rufer, Rapant, Sýs, Dědek
Opava: Iláš – Kukol, Tichý, Vrábel, Tůma, Schreier – Grofek, Měch, Černý – Kocian, Polok, Pavelek – Herrman, Mlýnek, Chalupa - Suchánek, Kříž, Wolf