Slezanům nevyšla podle představ první třetina. Na gól Vaňka sice dělovkou od modré odpověděl Josef Tichý, to ale bylo ze strany opavského výběru vše. Valaši si do konce první dvacetiminutovky vypracovali dvoubrankový náskok.

„První třetina nám vůbec nevyšla, ale hráči to nezabalili, bojovali o každý metr ledu a ve druhé části se nám podařilo vyrovnat," řekl k zápasu opavský trenér Karel Suchánek. Opavští mohli ve druhé dvacetiminutovce výsledek i otočit. „Vypracovali jsme si spoustu šancí, bohužel ne všechny se nám podařilo proměnit. Je to škoda, zápas by se klidně mohl vyvíjet jinak," litoval zkušený stratég.

Drama gradovalo ve třetí části. Za Opavu Herman srovnal, vzápětí ale vedli znovu Valaši. V 51. minutě vysunul Mlýnek Wolfa, opavský útočník jel sám na gólmana Plška a chladnokrevně zavěsil - 5:5.

Bohužel nerozhodný stav vydržel jen tři minuty, když brankáři Šafránkovi proklouzla pod betonem střela Dubce. Na tento gól se už hostům odpovědět nepodařilo, a to ani přes závěrečnou power play. „Diváci viděli parádní hokej, hráči bojovali jako v play off. Dnes vyhrál šťastnější tým," uzavřel Karel Suchánek.

Vsetín - HC Slezan Opava 6:5 (3:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Vaněk (Mikšovský), 18. Mikšovský, 19. Hruška P. (Dubec), 38. Zúbek (Vaněk), 49. Zúbek (Vaněk), 54. Dubec (Ju. Tichý) - 6. Jo. Tichý (Měch, Černý), 28. Kukol (Jo. Tichý), 32. Kukol (Bednárek), 45. Herman (Chalupa, Bednárek), 51. Wolf (Mlýnek). Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:3. Diváci: 1079
Opava: Šafránek - Vrabel, Galvas, Josef Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Měch, Herman, J. Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa. Trenér Karel Suchánek