Hokejový matador začínal s hokejem právě ve slezské metropoli, kde poprvé výrazněji zasáhl také do extraligových bojů (premiéru si odbyl v sezoně 1993/94 v dresu Vítkovic, kdy nastoupil ke dvěma zápasům – pozn. red.). Fanoušci tak znovu ukázali, že na osobnosti opavského hokeje nezapomínají.

„Bylo to pro mě velké překvapení, vůbec jsem to nečekal. Jsem moc šťastný, že si na mě vzpomněli. Moc jim za to děkuji," pousmál se Zdeněk Pavelek, který své významné jubileum ještě nestačil oslavit. „Ještě nebyl čas, snad kolem Vánoc, až bude volno, to trochu oslavíme. S týmem taky nic neproběhlo. Dal jsem nějaké peníze do kasy, za které se pak zaplatí společná akce," dodal s úsměvem čerstvý čtyřicátník.

Opava - Břeclav

Opavští hokejisté v sobotu padli s Břeclaví, i když v zápase po trefě Wolfa vedli. Na začátku třetí části však hosté dvěma slepenými góly skóre otočili a nejtěsnějším možným rozdílem zvítězili. Zápas se protáhl na více než dvě a půl hodiny, na čemž měl lví podíl rozhodčí Czubaj. Ten nastavil prazvláštní metr a udělil 116 trestných minut.

Opavští začali oslabením, ale přežili jej a vzápětí se do první velké šance dostal Vlašánek, jeho pokus však hostující gólman zlikvidoval. V čase 11:44 se poprvé měnilo skóre. Galvas našel dlouhým pasem Wolfa a ten se trefil parádně pod horní tyčku. V závěru úvodní třetiny Břeclav nezvládla přečíslení dva na jednoho a ránu zkušeného Hamana si pohlídal gólman Šafránek.

Úvod druhého dějství nepřinesl Slezanu nic pozitivního. Kocián inkasoval dvojitý trest, ale Břeclav byla ve čtyřminutové přesilovce bezzubá. Hra v následujících okamžicích postrádala šmrnc a diváky vyvedl z letargie až domácí Baďura, který se šikovně prosmýkl až před Šurého, ale mířil pouze do ramene břeclavského gólmana.

V závěru druhé dvacetiminutovky ještě razantně vypálil Galvas a Šurý s vypětím všech sil vytěsnil kotouč mimo svou klec. V závěru inkasoval Kukol krutě přísný dvojitý trest včetně desetiminutového osobního a bylo jasné, že Slezan čekají na začátku třetí části krušné chvilky. A mělo být ještě hůř, protože na startu třetí tercie byl vyloučen i Wolf.

Břeclavští nabídnutou šancí nepohrdli a dvojnásobnou přesilovku využili, když se trefil Piskoř. Početní výhoda Lvů ale pokračovala dále a necelou minutu nato poslal Nedvěd střílenou příhru na Kučeru a ten strhl vedení na stranu hostů. Velkou šanci vyrovnat měl Polok, jenže jeho rána šla jen do mantinelu za brankou. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal šikovný Piskoř a Tichý jej fauloval. Klíčový hráč Břeclavi jel trestné střílení, ale kotouč po jeho bekhendovém blafáku skončil vysoko v ochranné síti.

V závěru utkání měl Slezan možnost vyrovnat v přesilovce, kterou navíc podpořil odvoláním Šafránka na střídačku. Skórovat ale domácí již nedokázali, a výhru tak slavila Břeclav, která má s Opavou letos stoprocentní bilanci.

„Po dvou třetinách jsme hráli dvaadvacet minut v oslabení. Kluci se vydali, ale hraje se těžko, když jste neustále v oslabení. Několik výroků rozhodčího nechápu. Břeclav pak skóre otočila a nám v závěru chyběly síly, i když šance jsme měli. Hostující brankář však chytal výborně," řekl po zápase opavský kouč Karel Suchánek.

HC Slezan Opava – HC Lvi Břeclav 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Wolf (Galvas) – 43. Piskoř, 44. Kučera (Nedvěd). Rozhodčí: Czubaj – Vengřín, Ganger. Vyloučení: 12:11 navíc Kukol (OPA) 10 min. OT (zásah do oblasti hlavy a krku), Mosler (OPA) 5 min. + OK (hrubost) – Popolanský (Břeclav) 5 min. + OK (hrubost), Procházka (Břeclav) 10 min. OT (naražení zezadu). Využití: 0:2. Diváci: 826

Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Kukol, Tichý, Mosler, Pavelek – Černý, Měch, Svoboda – Kocián, Polok, Vítek – Vlašánek (21. Herman), Baďura, Wolf. Trenéři: Josef Doboš a Karel Suchánek
Břeclav: Šurý – Šidák, Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Nekoranec – Piskoř, Bolfík, Kučera – Bartoš, Haman, Zháňal – Popolanský, Blaha, Medřický – Průdek, Záborský, Höss. Trenér: Michal Konečný

Jan Šimek