Sareza se před zápasem krčila na posledním místě tabulky, a Slezan byl tak v roli mírného favorita. Na ledě ale vše vypadalo úplně jinak. Oba týmy se prezentovaly zajímavou hrou a v 16. minutě šla Sareza do vedení, to Orčíka prostřelil Šimkovič. Vedení domácích mělo ale jepičí život. O chvíli později totiž vyrovnal po akci na jeden dotek Džemla, těsně před sirénou pak dokonal obrat Roupec.

Zajímavá podívaná byla k vidění i ve druhé části. Sareza nutně potřebující každý bod srovnala v polovině utkání Voznicou. Slezan byl ale proti, po levé straně ujel Piskoř a bekhendovou střelou nad beton nedal Kubáňovi šanci, Slezen vedl 2:3. Ve třetí části prahla Ostrava po vyrovnání. Měla k tomu i šance, avšak Orčíka nepřekonali postupně Bystroň, Blažej, a ani Vidlák.

Sareza Ostrava vers. Slezan Opava 2:3 (1:2, 1:1, 0:0) Branky a nahrávky: 16. Šimkovič (Vidlák), 30. Voznica (Richter, Krupa) – 18. Džemla (Vítek), 19. Roupec (Piskoř), 35. Piskoř (Kysela, Roupec). Rozhodčí: Jeřábek J. – Jeřábek A., Smejkal. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 100. Opava: Orčík – Faksa, Roupec, Kysela, Chvostek, Žídek, Dohnal – Piskoř, Wittek, Novák P., Vítek, Mach, Džemla, Koschatský, Kinkor, Baďura.

V sobotu přijel do Opavy Třinec a hned po dvou minutách inkasoval. Po přihrávce Macha prostřelil brankáře Kinkor. Hosté odpověděli Teperem, gólově se ovšem neprosadil. Diváci ale jinak viděli nepříliš pohledný hokej, navíc téměř bez šancí. Domácí Vítek sice střelou příklepem vystrašil brankáře, to ale bylo na dlouhé minuty vše.

Do první sirény se podařilo Ocelářům srovnat Ruferem. Téměř po celou druhou třetinu měli Opavští puk častěji na svých hokejkách, gól ale nedali. Až ve třetí třetině oba týmy očividně přidaly a v 52. minutě přišlo konečné rozuzlení. Hegyi se nejlépe zorinetoval před domácí brankou a vstřelil vítězný gól Třince, na který již Opava nenalezla odpověď.

Slezan Opava vers. Oceláři Třinec 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Branky a nahrávky: 2. Kinkor (Mach) - 18. Rufer (Bajtek), 52. Hegyi (Marosz, Uher). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Opava: Orčík - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek, Žídek, Dohnal - Svoboda, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Zona, Kalus, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.