Úterní dramatickou zápletku rozluštily až samostatné nájezdy, vyhrálo Brno

Opava - Až k samostatným nájezdům dospělo úterní střetnutí juniorské extraligy, ve kterém opavský Slezan hostil na domácím ledě brněnskou Kometu.

10.1.2008

Petr Wolf byl hodně vidět. Hned v první minutě otevřel skóre a měl i další šance. Foto: DENÍK/Vladimír Žurek

Domácí vstoupili do zápasu ve velkém stylu. Brno sevřeli v jeho obranném pásmu a brankář Čiliak byl v jednom ohni. Hned po několika vteřinách lovil puk ze své sítě, když se trefil po přihrávce Tichého Wolf. „Měli jsme velký tlak a soupeře jasně přehrávali,“ komentoval dění na ledě v první třetině domácí trenér Karel Suchánek. V 11. minutě se Slezané radovali podruhé, trefil se Chalupa. Brno se v těchto fázích zápasu zmohlo pouze na vyhazování kotoučů. „Poměr střel byl 17:2 pro nás,“ doplnil trenér.

Další velké šance na zvýšení náskoku měl Grofek s Wolfem, ale ani jeden nebyl schopen trefit prázdnou branku Komety. V závěru hrála Opava přesilovku. Jenomže po chybě se ke kotouči dostal soupeř a ve vlastním oslabení snížil na 2:1. „To byl jeden z důležitých momentů. Na místo toho, abychom branku vstřelili, tak jsme inkasovali,“ rozhodil bezradně rukama opavský kouč. Druhá třetina byla hodně divoká. Brnu se podařilo srovnat a skóre se měnilo jako na houpačce. „Srážely nás zbytečné individuální chyby v obraně, které dokázal soupeř trestat,“ řekl naštvaně Suchánek.

Ve třetí třetině se na gól čekalo do 50. minuty, kdy získal Slezanům zpět vedení Michal Tošenovjan, a zkompletoval tak svůj hattrick. Jenomže radost měli domácí pouze dvě minuty. Opavští zadáci nepokryli Stehlíka a bylo srovnáno. Na řadu přišlo prodloužení. V něm mohl rozhodnout Grofek, který jel dvacet vteřin před jeho koncem zcela osamocen na Čiliaka, ale nedal. „Byla to obrovská škoda, takové šance se musí proměňovat,“ pronesl trpce Suchánek a dodal: „Následné samostatné nájezdy již byly loterií. My jsme se snažili zakončovat technicky a úspěšní jsme nebyli. Brno vsadilo na střelbu a nakonec vyhrálo,“ povzdechl trenér a dodal: „Máme sice bod, ten je ale pro nás málo. Měli jsme mít tři.“

Slezan Opava vers. Kometa Brno 5:6 s n (2:1, 2:3, 1:1) Branky a nahrávky: 1. Wolf (Tichý), 11. Chalupa (Wolf, Planovský), 26. Tošenovjan (Grofek, Plachký), 32. Tošenovjan (Grofek), 50. Tošenovjan (Grofek) - 18. Staša (Svoboda), 24. Svoboda (Vejvar), 29. Staša (Svoboda), 40. Stehlík (Jarůšek), 52. Stehlík (Grmela), rozhodující sam. nájezd Staša. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:3. oslabení: 0:1. Diváci: 80. Opava: Trenčan – Plánovský, Tichý, Plachký, T. Gulda, Dohnal, Vitásek – Herman, Chalupa, Wolf – Tošenovjan, Grtofek, Šafář - Blaga, Mlýnek, Musial.

10.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Milan Kolář
1

Soud zprostil Milana Koláře obžaloby

Sloup dopadl do pruhu ve směru do Hlučína. V té chvíli tudy naštěstí neprojíždělo žádné vozidlo.
6

Na frekventovanou silnici se zřítil sloup veřejného osvětlení

Nehoda u Chuchelné: nejspíše šlo o sebevraždu

Třiapadesátiletá žena se stala obětí dopravní nehody, k níž ve středu došlo na úseku silnice mezi Chuchelnou a Strahovicemi.

Opavsko rozezněly koledy

Celkem na třinácti místech Opavska se ve středu úderem osmnácté hodiny rozezněly tradiční vánoční koledy.

Deník nám fandí: MFK Kravaře přípravky a mladší žáci

Redakce bude zveřejňovat od pondělka 13. listopadu v tištěné verzi Deníku každý týden skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.