O záchranu bojující Karviná šla do zápasu notně posílena a její sestava byla prošpikována celou řadou zkušených hráčů včetně bývalého extraligového obránce Pavla Augusty. Byla to ale Opava, která se první dočkala gólu. V 5. minutě dostal puk před Šrámkovu branku Kovalovský a Ondřej Kříž otevřel skóre. I když domácí rychle kontrovali vyrovnávací brankou z hole Opravila, patřily další minuty Slezanu. „Byli jsme jasně lepším mužstvem, hráli aktivně, a to se také promítlo do skóre,“ řekl trenér Opavy Karel Suchánek.

V 11. minutě karvinská defenziva chybovala a nabídnutou příležitost využil Ondřej Kříž, svým druhým gólem v zápase poslal Opavské znovu do vedení. S chutí hrající hosté přišli o pár chvilek později s dalším tvrdým úderem. Černý zpoza branky našel Suchánka a opavský kapitán zvyšoval na 1:3. Jenomže ve 13. minutě nařídil sudí Jeřábek za faul na pronikajícího útočníka trestné střílení, které Blatoň proměnil. „Podle mne to bylo až příliš přísné. Touto brankou se Karviná vrátila zpět do hry,“ pokrčil rameny trenér Opavy.

Minutu před koncem bylo po teči Matějky dokonce srovnáno. Ani v dalším průběhu nebylo o zajímavé okamžiky před oběma gólmany nouze. „My jsme chtěli vyhrát. S bodem jsme se rozhodně nespokojili,“ řekl rázně Suchánek. Šance k získání vedení oba týmy měly. Na jedné straně ztroskotal na Ilášovi, kterému tentokrát kryl záda junior Vašut Blatoň, který zahodil trestné střílení, a posléze také Holuša. Před Šrámkem se o vzruch hlavně starali Suchý s Kovalovským. „Byly to příležitosti z kategorie vyložených. Kybychom alespoň jednu z nich proměnili,“ posteskl si Suchánek.

Změnu skóre nepřinesla ani třetí třetina a následně prodloužení. Přitom Měcha a Suchánka dělily od vítězného gólu jen milimetry. „Soupeř proti nám nastoupil v řádně posilněné sestavě. Našim hráčům nemohu nic vytknout. Bojovali do poslední minuty a bod se určitě počítá,“ uzavřel Suchánek.

SK Karviná vers. Slezan Opava 3:3p (3:3, 0:0, 0:0) Branky a nahrávky: 7. Opravil (Blatoň, Fendek), 13. Blatoň, 20. Matějka (Opravil) - 5. Kříž (Kovalovský, Kocián), 11. Kříž (Kovalovský), 12. Suchánek (Černý, Měch). Rozhodčí: Jeřábek J. - Barteček, Koliba. Opava: Iláš - Kukol, J.Tichý, Bednárek, Čavrk, Měkýš, Podešva - Suchánek, Měch, Černý - Suchý, Polok (41. Grofek), Tůma - Kocián, Kříž, Kovalovský.