Opavští jsou očividně v pohodě, poslední zápasy jim vyšly. „Poslední úspěšné zápasy nás postavily na nohy. Zvedli jsme se hlavně psychicky,“ pochvaluje si trenér Slezanu Karel Suchánek. „Cítím to i z tréninku. Sebevědomí hráčů se zvedlo,“ pokračoval kouč Opavy. Na předchozí výsledky chtějí Opavští navázat i v neděli v Orlové. Tento duel bude navíc přímým soubojem o play off. Devátá Orlová ztrácí na osmou Suchánkovu partu pouhý bod, navíc z desáté pozice nebezpečně dotírá v poslední době živou vodou pokropený Uničov.

„Pokud chceme hrát play off, musíme v neděli bodovat,“ zdůraznil Suchánek. „Každá ztráta se totiž hned projeví do tabulky.“ Orlová má tým postavený na zkušených hokejistech. „Jejich největší sílu vidím v přesilových hrách, proto jim k jejich sehrání nesmíme dát příliš příležitostí,“ přemýšlí nahlas opavský stratég.

Slezan jede na derby v kompletním složení, i když během týden kvůli zdravotním problémům netrénoval útočník elitní opavské formace Lukáš Černý. „Do zápasu by měl být již v pořádku,“ vydechl si Suchánek, který bere do Orlové i juniory. „Pro ně je to dobrá škola. V posledních zápasech navíc ukázali, že jsou pro mužstvo platnými hráči,“ poznamenal trenér Slezanu, jenž se bude moci spolehnout i na zadáka ostravské Sarezy Ondřejem Měkýše. „On sám chce za nás hrát. V sobotu hraje opavská juniorka se Sarezou, tak věřím, že se na jeho stratu domluvíme,“ uzavřel Suchánek. Zápas v Orlové začíná v 17 hodin.