“Rád bych pozval všechny opavské fanoušky nejen na toto první utkání, ale na všechny zápasy opavského týmu v nové sezoně,“ zve opavskou hokejovou veřejnost předseda představenstva HC Slezan Alois Hadamczik. „Nové opavské mužstvo bude jejich podporu potřebovat,“ dodal. Vstup na první duel je zdarma.

Reprezentační kouč je rád, že se po letních peripetiích podařilo nakonec mužský hokej v Opavě obnovit. „Nebylo to lehké, ale podařilo se nám dát dohromady lidi, kteří mají zájem dělat v Opavě hokej i za současných podmínek. Podařilo se nám sestavit mužstvo z opavských hokejistů, kteří budou za Opavu dýchat, a věřím, že to opavští diváci ocení,“ vyslovil Alois Hadamczik své přání. Sám bude na nedělním zápase chybět, ale pouze kvůli povinnostem reprezentačního trenéra. „Zápasy Opavy si nenechám ujít, jak mi to moje povinnosti dovolí. V neděli se ale hraje extraliga a jako trenér nároďáku musím sledovat hráče v nejvyšší soutěži, takže se chystám na derby Sparta - Slavia.“

Opavský tým má za sebou první utkání na ledě Karviné, které Hadamczik sledoval osobně. „Ze začátku byli kluci hodně nervózní, ale pak hráči v průběhu zápasu dokázali, že se svým soupeřům mohou rovnat,“ zhodnotil první vystoupení Slezanu v 2. hokejové lize. V prvním domácím zápase přijede na derby Nový Jičín s několika bývalými hráči Opavy v sestavě. Jedním z nich bude i zkušený Petr Gulda, se kterým Alois Hadamczik počítal jako s hrajícím asistentem opavského týmu.

„Bohužel jsme nemohli akceptovat jeho požadavky. Nabízeli jsme mu jako asistentovi i hráči plat 21 tisíc, se startovným a prémiemi za zápasy mohl mít 30 tisíc měsíčně, což by z něj dělalo jednoho z nejlépe placených hráčů. Tuto nabídku nepřijal, respektujeme to, ale bohužel nemůžeme si žít nad poměry, abychom hokej zase nedostali do problémů, ve kterých byl před nedávnem,“ upřesnil Alois Hadamczik. Druhá hokejová liga ovšem není konečným cílem opavského klubu.Vplánu je postup zpět do druhé nejvyšší soutěže. „Pokud budeme mít podporu a ekonomické podmínky, rádi bychom v Opavě hráli zase 1. ligu. Je to soutěž, kterou by Opava měla i díky své tradici hrát,“ navnadil Alois Hadamczik.