Poslední vzájemné střetnutí Opavy s Novým Jičínem sice Slezanu přineslo vítězství, ale přesto trenér Michal Piskoř lituje ztraceného bodu.

„Byla to docela smůla. Vedli jsme po první třetině dva nula, ve druhé gól nepadl, až ve třetí se soupeř probral a v poslední vteřině utkání vyrovnal na 3:3. Sice jsme prodloužení vyhráli a celkově tedy 4:3, ale zbytečně jsme ztratili bod,“ vzpomíná opavský trenér.

Opavě se každý bod může hodit. jejím cílem je zajistit si před play off čtvrté místo a získat tak v prvním nadstavbovém duelu výhodu domácího ledu. Podobný cíl ale má i dnešní soupeř z Nového Jičína. Ten je v tabulce momentálně devátý, tedy jeden stupínek před postupem do play off. Snaha dostat se tam je znát i z posledních odehraných zápasů.

Opava to tedy dnes na ledě v Jičíně bude mít těžké. „Nový Jičín má v poslední době dobré výsledky, zvedá se. Čekám dobrý a náročný zápas. Určitě budeme hrát na vítězství, motivaci k tomu máme dostatečnou,“ říká Michal Piskoř. Tomu ale ještě včera dělala velké starosti sestava.

Celek Opavy zasáhla vlna zranění, například Jakub Vítek si pochroumal rameno. „Navíc mám informace o tom, že někteří hráči bojují s nachlazením. Třeba Tomáš Měch už prý dva dny leží, podobně je na tom Michal Kukol. Uvidím tedy až na místě, kdo vlastně bude k dispozici,“ počítá lodivod HC Slezan.