Slezan hrál v Ústí trpělivě, dobře zvládal početní výhody domácího výběru. Ve 28. minutě pak sám udeřil. Při končící přesilovce Severočechů domácí obránci zapomněli na Musiala skákajícího z trestné lavice a ten poslal Slezan do vedení.

Ústí poté mohlo srovnat v dvojnásobné přesilovce, ale neuspělo. Na začátku třetího dějství vyhráli hosté buly v obranném pásmu domácích a Blaga mířil přesně – 0:2. Tento stav se již nezměnil a Opavští si na své konto připsali cenné tři body.

Slovan Ústí nad Labem - Slezan Opava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Musial (Koschatský, Božilov), 44. Blaga (Mlýnek). Rozhodčí: Hrubý - Kájínek, Hejl. Vyloučení: 7:7, navíc Holomek (UNL) 10 min. NESP. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 63

V sobotu se výběr Karla Suchánka přesunul do Liberce, kde na něj čekal celek Bílých Tygrů. Úvodní minuty se hrálo před domácím gólmanem Micky, ten byl bezchybný a přišel úder na druhé straně. Tygři hráli přesilovku a Müllerovu střelu tečoval za záda Trenčana Bulíř.

Obdobně padla branka i na druhé straně. Střílel Plánovský, tečoval Veselý – 1:1. Liberec se podruhé ale naposled do vedení dostal na začátku druhé třetiny. Ve 23. minutě zakončoval Bulíř. S jeho pokusem si Trenčan ještě poradil, avšak proti dorážce Skalického byl již bezmocný. Ani toto vedení domácím dlouho nevydrželo. Neuplynuly ani dvě minuty a Herman srovnal.

Ve 33. minutě Slezan již vedl. To se puk odrazil nečekaně k volnému Blagovi a ten mířil přesně – 2:3. Ve třetí části se domácí snažili o vyrovnání, leč marně. Navíc čtyři minuty před třetí sirénou vyšlo Opavě přečíslení, na jejímž konci byl opět Blaga 2:4. Definitivní podobu dal výsledku v posledních sekundách střelou do prázdné branky čerstvý reprezentant Adam Koschatský, který upravil na konečných 2:5.

Bílí Tygři Liberec - Slezan Opava 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Müller), 23. Skalický (Bulíř) - 16. Veselý (Planovský), 25. Herman (Koschatský, Čavrk), 33. Blaga (Mlýnek, Vitasek), 56. Blaga (Mlýnek, Džemla), 60. Koschatský. Rozhodčí: Úlehla - Prchal, Padevět. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 78

Slezan Opava: Trenčan - Vitasek, Planovský, Gulda, Martínek, Dohnal, Židek, Kysela, Dumbrovský - Blaga, Božilov, Mlýnek - Čavrk, Herman, Koschatský - Džemla, Baďura, Vítek - Mach, Veselý, Musial