HOKEJ: Poruba - Opava 3:2 sn

Ostrava – Čtvrté vítězství v řadě vyneslo hokejisty Poruby už na čtvrtou příčku nesmírně vyrovnané druholigové tabulky. Do nového roku Ostravané vstoupí s dvaačtyřiceti body, ovšem i tak se musejí v boji o play off mít na pozoru, protože na devátý Nový Jičín mají po devětadvaceti kolech pouhých pět bodů k dobru.

29.12.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Ostravané v posledním utkání roku 2012 dokázali zdolat podruhé v řadě opavský Slezan, na vlastním ledě se jim to v sobotním podvečeru však povedlo až po samostatných nájezdech. V nich se jako jediný prosadil Petr Seidler, který tak pomohl vybojovat díky přesné střele pod horní tyč bonusový druhý bod.

Čtvrtý sezonní slezský souboj nabídl vyrovnanou bitvu, v níž chvíli tahali za kratší provaz hokejisté Slezanu a chvíli zase domácí hráči. Svěřencům trenéra Tomáše Sršně se však podařilo pět minut před koncem třetí třetiny srovnat skóre díky Patriku Prokopovi, jemuž se podařilo protlačit puk za záda už v tu chvíli ležícího mladého gólmana Vítězslava Kobra.

Opavané přitom jen pár okamžiků před ztrátou vedení mohli přidat pojišťovací branku, jenomže nejprve si spolehlivý porubský gólman Tihlář počíhal na kapitána Tomáše Měcha a vzápětí minul zpola odkrytou ostravskou branku střelec opavské druhé branky Petr Chalupa. „Opava ve třetí třetině po našich chybách výsledek otočila, ale naštěstí kluci ještě zabojovali a srovnali se soupeřem krok. A protože pro nás dopadly nájezdy dobře, můžeme být nakonec spokojeni," doplnil porubský kouč Tomáš Sršeň.

HC RT Torax Poruba – HC Slezan Opava 3:2 sn (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Krayzel (Mládenka, Piják), 55. Patrik Prokop (Krayzel, Holuša), rozhodující nájezd Seidler – 43. Černý (Tichý, Měch), 47. Chalupa. Rozhodčí: Šutara – R. Vengřín, Rožánek. Vyloučení: 4:7, navíc Buček (Poruba) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 500

Autor: Martin Maceček