Trenér Alois Hadamczik neměl k dispozici zatím všechny nominované. Během týdne se k týmu připojí zlínský Ondřej Veselý, Petr Čáslava z CSKA Moskva a také Petr Vampola, naposledy oblékající dres švýcarského Servete Ženeva.

„Máme tady k dispozici tým tvořený z řady zkušených hráčů, který má svou kvalitu,“ řekl reprezentační trenér Alois Hadamczik, s tím, že podle vývoje play off se může kádr týmu měnit. „Do nominace jsme nově zařadili ještě Petra Vampolu, kterému skončila sezona ve Švýcarsku,“ dodal kouč národního týmu.

S mužstvem se také do přípravy zapojil Jakub Nakládal, obránce Ufy, kterého trápily problémy se zánártní kůstkou. „Trénuje s námi, zda ale nastoupí už proti Lotyšsku, v tuhle chvíli říci nemohu,“ poznamenal trenér reprezentace. O tom, kolik hráčů z tohoto výběru se bude rvát v českých barvách na světovém šampionátu ve Švédsku, zdaleka jasno není.

„Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace v NHL, dále jak na tom budou hráči zdravotně. Pro mě je důležité, že hráči s kterými jsem mluvil, mají zájem reprezentovat,“ podotkl Alois Hadamzcik. To je například i případ brankáře Winnipegu Jets Ondřeje Pavelce. Naopak jisté je, že ve Stockholmu nebudou kvůli zdravotním problémům startovat Tomáš Vokoun s Romanem Hamrlíkem a také Zbyněk Irgl.

Mezi nominovanými nechyběl ani obránce Dynama Minsk Lukáš Krajíček. „Nikdo u nás nepočítal, že to bude jen čtyři zápasy, ale takový je už sport,“ pokrčil rameny devětadvacetiletý zadák. „Teď jsem tady, začíná něco nového. Mým cílem je se dostat na mistrovství světa,“ podotkl hokejista, který se loni výraznou měrou podílel na zisku mistrovského titulu v Třinci.

Dobrou náladou sršel v útrobách kravařské Buly arény ostřílený kanonýr Sparty Petr Tenkrát. „Vyřazení z play off stále bolí, reprezentace je pro mě nová výzva. Chci odvést stoprocentní práci,“ zdůraznil autor třiadvaceti gólů v základní části.

Během následujících šesti týdnů mají reprezentanti před sebou náročný program. Čeká je celkem devět zápasů. Šestého a sedmého dubna hraje v Rize s Lotyšskem. Následují dva duely proti Německu v Českých Budějovicích (13. a 14. dubna). Poté v O2 aréně hrají Češi se Slovenskem (18. dubna), o dva dny později přijde na řadu odveta v Bratislavě. Následovat bude KAJOTbet Hockey Games v Brně. Tam družina Aloise Hadamczika postupně narazí na Švédsko (26. dubna), Finsko (28. dubna) a Rusko (29. dubna). Třetího května pak reprezentace vyrazí směr Stockholm.

Nominace

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Tomáš Pöpperle (Sparta Praha)
Obránci: Miroslav Blaťák, Jakub Nakládal (oba Ufa/KHL), Petr Zámorský (Zlín), Tomáš Kudělka (Vítkovice), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Turku/Fin.)
Útočníci: Lukáš Kašpar, Kamil Kreps, Jiří Novotný (všichni Astana/KHL), Petr Tenkrát, Ivan Rachůnek (oba Sparta Praha), Petr Holík, Ondřej Veselý (oba Zlín), Lukáš Klimek, Petr Strapáč (oba Vítkovice), Martin Adamský (Třinec), Pavel Kašpařík (České Budějovice), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Michal Birner (Turku/Fin.), Petr Vampola (Servette Ženeva/Švýc.)