Ruský tým, který vede český trenér Vladimír Vůjtek, pobývá na soustředění v Kravařích už od pondělka. Zápas s Vítkovicemi pro ně bude zakončením jejich soustředění.

„Původně se zápas měl sehrát v Buly Aréně v Kravařích, ale pro velký zájem jsme ho přesunuli na zimní stadion do Opavy,“ uvedl Marcel Hadamczik, šéf kravařského sportovního centra.

„Na ledě jsou Rusové dvakrát denně, kromě toho využívají i další zařízení v areálu jako posilovnu, rehabilitace a podobně,“ dodal. O tom, že opavští fanoušci budou mít možnost vidět opravdu kvalitní hokej je přesvědčen i Kamil Konečný, asistent vítkovického trenéra Aloise Hadamczika.

„Předpokládám, že to bude svátek pro opavské fanoušky. I když není zrovna hokejové období, tak věřím, že si ho nenechají ujít a přijdou v co možná v nejhojnějším počtu,“ řekl Konečný, který ještě vloni působil jako trenér dorostu v opavském klubu.

Opavské fanoušky bude jistě zajímat, jak si v boji o místo v extraligovém kádru Vítkovic vede obránce Josef Tichý, který ještě vloni oblékal dres druholigového Slezanu. „Zatím dostává dost prostoru, žádné velké chyby neudělal a postupně se zepšuje. Takže je předpoklad, že nastoupí i v úterním zápase v Opavě,“ přislíbil Konečný.

(berg, rob)