„Na dva nebo tři týdny přijde na zkoušku gólman Michael Panec, který je hráčem Znojma, ale loňský ročník strávil v Milevsku. Buď mě o svých kvalitách přesvědčí a zůstane, nebo ne.Uvidíme,“ říká na úvod trenér Slezanu Michal Piskoř.

Gólman Michael Panec působil v loňské sezoně v druholigovém Milevsku, kde svou kariéru v šesti letech začínal. Tehdy ještě jako hráč v poli. Pak se postavil do brankoviště a už by neměnil. V dorostu nastupoval v extralize za Plzeň a poté zamířil do Karlových Varů, se kterými se v ročníku 2007/2008 radoval z vítězství v juniorské extralize.

Poté se přesunul do Znojma, v jehož juniorském dresu pomohl vybojovat historickou účast v play off extraligy. V další sezoně nastupoval sporadicky. Statistiky říkají, že v extralize juniorů nastoupil k devíti utkáním a v 1. lize mužů přidal starty čtyři. Tři zápasy odehrál také v dresu druholigového Prostějova.

Prakticky celý loňský hokejový ročník strávil tento jednadvacetiletý gólman v Milevsku, kde odehrál 23 zápasů. Do čtyř prvoligových duelů zasáhl v dresu Znojemských Orlů, kterým patří. Kromě Michaela Pance není v Opavě k vidění žádný jiný hráčský pohyb.

„Kádr zůstává ve stejném složení jako loni. Nemění se ani obrana, ani útok. V průběhu srpna uvidíme, jak to bude vypadat. K dispozici mám nyní včetně Pance tři brankáře a ti se musí o místo porvat. Nějaké hráče máme v záloze, ale nechtěl bych o tom předčasně hovořit,“ zůstává tajemný opavský kouč Michal Piskoř.

Opavští hokejisté vyjeli na led v pondělí. Ne však na opavském zimním stadionu, ale v Kravařích. Důvod je prostý. V Opavě stále není led. „Město chce udělat led v Opavě až od začátku září, jaký k tomu má důvod, nevím. Mrzí mě to. V tomto případě se totiž nejedná jen o mužský hokej, ale o celý Slezan. Vždyť v mládežnické základně trénuje dvě stě dětí,“ smutní Piskoř.

Jan Šimek