Ve skupině o 1. až 6. místo bylo téměř vše jisté. Bojovalo se pouze o to, jestli Nový Jičín nepřekvapí a nepředstihne na poslední chvíli Prostějov na pátém místě tabulky. Jenže Prostějov doma porazil Orlovou, a tak by ani výhra na ledě prvního týmu nebyla Novému Jičínu nic platná. Skončil šestý a v krajském derby se utká se třetím Havířovem.

„Abych pravdu řekl, je zřejmě jedno, jestli se utkáme s Havířovem, nebo Přerovem. Výsledky určily, že to bude Havířov, tak hrajeme s ním. Mezi oběma týmy bych velký rozdíl neviděl. Oba hrají tvrdý, ostrý a místy až zákeřný hokej. I divácká kulisa je podobná, všude bude vyprodáno.

Na druhé straně je Havířov v globálu nakonec asi přijatelnější soupeř. Navíc pokud budeme hrát tak jako nyní v Šumperku, tak se mají všichni na co těšit. Vrací se nám forma a začíná se konečně vyprazdňovat i marodka,“ rekapituloval trenér Nového Jičína Petr Kneblík čtvrtfinálového soupeře.

V Havířově varují hráče před jakýmkoliv podceněním. „Tým Nového Jičína už hraje několik let ve stejné sestavě, takže jeho hráči jsou dokonale sehraní a na ledě o sobě moc dobře vědí. V play off si soupeře nevybereme, protože každý je v něčem silný. Jedinou výhodou je, že Nový Jičín není daleko, a to určitě přivítají i fanoušci.

Na ledě ale nesmíme nic podcenit, protože by se nám to mohlo vymstít. To ale nemění nic na tom, že postup do semifinále je naším cílem,“ uvedl vedoucí týmu Pavel Jurčík, který zve všechny diváky na první duel – ten se uskuteční už dnes od 18 hodin v havířovské víceúčelové hale.

Druhá Orlová narazí na sedmý Hodonín. „Určitě to nebude jednoduché, Hodonín ve své skupině prakticky pořád vyhrával a dostal se do herní pohody. Ze soupeřů té druhé čtyřky jsme vyfasovali asi nejobtížnějšího soupeře. Nemůžeme však kalkulovat, pokud chceme do finále, musíme si umět poradit s každým protivníkem.

Pokud se nám bude dařit střelecky a kluci si budou plnit taktické pokyny, měli bychom jít dál,“ očekává postup svého celku trenér Orlové Aleš Flašar.

Osmá Opava narazí na největšího favorita ze Šumperku. „Myslím, že je jedno, jestli hrajeme s Šumperkem, Orlovou, nebo Havířovem. Všechny tři celky jsou favorité soutěže a mají obrovskou kvalitu. Naší výhodou může být, že se hraje jen na dvě vítězná utkání, takže adept postupu může po první porážce zákonitě znervóznět.

My se samozřejmě pokusíme o překvapení, potřebujeme jen zlepšit koncovku, která se nám v poslední době moc nedařila. To teď bude rozhodovat,“ podotýká před duely se Šumperkem nejmladší kouč v soutěži, třiatřicetiletý Kamil Glabazňa.

čin, rob, lp, cas

Program čtvrtfinále
1. zápasy - úterý 15. 2. (18.00): Šumperk – Opava, Orlová – Hodonín, Havířov – Nový Jičín, Přerov – Prostějov
2. zápasy - čtvrtek 17. 2. (18.00): Opava – Šumperk, Hodonín – Orlová, Nový Jičín – Havířov, Prostějov – Přerov
případné 3. zápasy Sobota 19. 2. (17.00): Šumperk – Opava, Orlová – Hodonín, Havířov – Nový Jičín (16.00), Přerov – Prostějov