Ještě loni bouchal v druholigové Opavě, nyní patří rodák z Vávrovic k velkým postavám Krnova, účastníka Krajské ligy. Starší bratr slavnějšího Lukáše sice už několikrát hovořil o konci kariéry, ale vždy se rozhodl pokračovat.

David GalvasNarozen: 30. května 1975
Post: obránce
Současný klub: HK Krnov

Dřívější působení: HC Slezan Opava, Vítkovice, GKS Tychy, Dukla Trenčín, HK Skalica, Havířov, Šumperk, HC Vrchlabí, Zaglebie Sosnowiec, Orlová, Karviná.

Statistiky: Extraliga: 85 (5+9), I. liga: 312 (32+79), II. liga: 243 (33+94), Slovenská extraliga: 97 (4+9), Polsko: 66 (18+34)

Slovo konec vyslovil už několikrát. „V posledních letech pokaždé říkám, že tato sezona je poslední, pak ale do toho jdu znovu. Kluci si už dělají ze mě srandu,“ pronáší s úsměvem David Galvas.

Motivaci ani ve třiačtyřiceti letech neztrácí. „Po loňském konci v Opavě jsem ztratil chuť. Pak mě ale potkal Patrik Mosler, ať jsi, jdu pinknout ještě za Krnov. A vidíte, začínám tam druhou sezonu. V Krnově se sešla v kabině skvělá parta, to mě nabíjí, proto hraji,“ líčí obránce s pětaosmdesáti extraligovými starty na kontě.

Jak sám přiznává, bez sportu žít nedokáže. „Když nehraji hokej, chodím si zahrát nohejbal nebo fotbal. Bez pohybu nedokáži fungovat,“ svěřuje se David Galvas. Jako aktivní fotbalista si vyzkoušel dokonce okresní přebor v barvách rodných Vávrovic.
Výkonnostně by rozhodně měl i na vyšší soutěž.

„Krajská liga mi vyhovuje, a to i z časového hlediska. Trénujeme třikrát týdně, což značka ideál,“ pochvaluje si obránce, kterého zdobí velký přehled.

S přibývajícím věkem hokej více bolí. „Rána jsou těžší. Ale nedá se nic dělat, do práce vstát musím, přes to nejede vlak,“ konstatuje hokejista, který v minulosti oblékal i dres slavné Dukly Trenčín. „Více musím nyní odpočívat a klást větší důraz na regeneraci,“ prozrazuje návod na hokejovou dlouhověkost.

V Krajské lize, není úplně nejstarším. O sedm křížků více má na krku bohumínský Miroslav Javín, někdejší velký extraligový plejer. „Java je blázen, taky asi nevydrží doma, klobouk dolů, že v padesáti ještě hraje. V jeho stopách já ale rozhodně nepůjdu,“ prozradil David Galvas.

Podle jeho slov krutý je začátek sezony. „To jsou všichni natěšeni a plní sil, chtějí hrát hurá hokej, což pro nás dříve narozené není. Základem je, přežít do listopadu, pak přichází nás čas. Play off je absolutním vrcholem, který si já osobně neskutečně užívám,“ zvedl prst třiačtyřicetiletý zadák.

Na začátku své kariéry hrával David Galvas se svým mladším bratrem Lukášem. Na to, že by se bratrská dvojice dala znovu dohromady, starší ze sourozenců aktuálně nemyslí.

„Brácha má zdravotní problémy, to je i důvod, proč nikde nehraje. Do Krnova jsem ho ještě nelákal. Třeba to ale ještě přijde. Když se nad tím zamyslím, bylo by krásné si jednoho utkání naskočit jak s bráchou, tak synovcem Jakubem,“ končí povídání David Galvas.