„Jirka Žůrek bude u nás pracovat jako šéftrenér mládeže a bude mít na starosti mladší a starší žáky. Momentálně dává dohromady trenérské kádry. Mohu prozradit, že v klubu bude působit i Pavel Selingr, který má velkou chuť pracovat s malými hokejisty,“ pochvaluje si jednatel HK Opava Lubomír Tobolka.

Dalším trenérským nováčkem je Jakub Hulva. Juniorku a dorost mají na starosti Josef Doboš s Petrem Guldou.

„Chceme pracovat koncepčně a hokej v Opavě posunout dál, abychom mohli stavět na vlastních hráčích,“ podotkl jeden z hokejových šéfů.

Opavské áčko, které je v plné letní přípravě, trénují Martin Janeček se Zdeňkem Pavelkem.

„Realizační tým se ještě rozšířil o kondičního trenéra Pavla Baďuru. Z letní přípravy máme zatím dobrý pocit. Pravidelně chodí na tréninky dvacet kluků, výborně o své místo na slunci bojují kluci z juniorky,“ doplnil Lubomír Tobolka.

Opava bude pořádat Slezský pohár

Na zajímavý hokej se mohou těšit opavští fanoušci už v srpnu. Na scénu se vrací Slezský pohár. Ten se bude hrát ve slezské metropoli dokonce ve dvou kategoriích, mužské a juniorské.

16. až 18. srpna přijdou na řadu mužské týmy. Kromě domácí Opavy uvidí diváci v akci Liptovský Mikuláš, Havlíčkův Brod a polskou Osvětim. O týden později potáhnou do boje junioři. Obsazení bude stejné, jen Osvětim by mělo nahradit Jastrzębie.

„Chceme divákům nabídnout v létě kvalitní hokej. Věřím, že se nám to podaří,“ řekl jednatel HK Opava Lubomír Tobolka.