V pátek na ledě třineckých Ocelářů šli sice hosté do vedení, Třinec ale během šesti minut vyrovnal a poté se vždy dostal do vedení. Slezan se dokázal vrátit do zápasu ještě čtyři minuty před koncem, na zvrat ale neměl již síly ani čas.

O den později čekalo Opavu další derby. Slezan hostil havířovské Pantery. Oba týmy začaly pěkně svižně. První branku dali domácí, v 8. minutě prostřelil Vašuta Radek Vlašánek.

Vstup do druhé části měli lepší hosté a brankář Opavy Matěj Machovský, jinak věkem ještě dorostenec, si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Ač se snažil seč mohl, dvěma gólům ve své síti nezabránil. Nejdříve inkasoval z hole Říčky a ve 32. minutě ho pokořil Křivohlávek, který přetavil ve druhý gól nahrávku zpoza branky od Maruny.

Avšak z vedení se Panteři dlouho neradovali. Nejdříve pálil ještě Vlašánek do horní tyčky, to Koschatský byl již úspěšnější, když semuza záda gólmana Vašuta podařilo dorazit střelu Plánovského. Ve třetí části to byl znovu Havířov, kdo se ujal vedení.

Opavské srovnání přišlo v poslední minutě, přesněji osm vteřin před koncem normální hrací mířil přesně Koschatský. Prodloužení se hrálo jen tři minuty, domácím obráncům ujel Krutil a zajistil Havířovu druhý bonusový bod.

Oceláři Třinec vers. Slezan Opava 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Hegyi (Mičulka, Marosz), 20. Orsava (Rufer), 23. Gottwald (Marosz), 53. Hegyi (Rufer, Rajnoh), 54. Toman M. (Mičulka, Marosz) - 3. Herman (Koschatský, Džemela), 24. Plánovský (Herman, Vlašánek), 56. Vlašánek (Božilov).
Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0.
Slezan Opava vers. Havířov Panthers 3:4 p (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Vlašánek (Herman), 36. Koschatský (Plánovský), 60. Koschatský (Gulda) - 25. Říčka (Klimša), 32. Křivohlávek (Maruna), 51. Maruna (Slavík, Krutil), 63. Krutil (Říčka).
Vyloučení: 9:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 70.

(rob, berg)