Domácí kouč Karel Suchánek před utkáním horko těžko lepil sestavu už tak úzkého kádru. Ze hry mu vypadl kvůli poraněnému zápěstí Herman. „Nedalo se nic dělat. Museli jsme trochu improvizovat,“ přiznal kouč Slezanu a dodal: „Navíc problémy s ramenem trápí Plánovského.“

Po úvodní bezbrankové třetině dali jako první o sobě vědět Západočeši v sestavě s nejlepším střelcem juniorské extraligy Janem Stránským, který se letos trefil sedmatřicetkrát a také Tomášem Kuklíkem, jenž ve dvaceti utkáních okusil i soutěž dospělých. Ve 27. minutě stačil ještě brankář Trenčan před sebe vyrazit střelu Šimána, avšak proti dorážce Kocmana byl již krátký. Z vedení se ale favorit dlouho neradoval. Chalupa vyrovnal a tři minuty nato poslal Slezany do vedení Šafár.

„Plzeň byla před touto sérií favoritem, což také v prvních deseti minutách zápasu dokazovala na ledě. Nám se ale podařilo hru srovnat a v dalším průběhu byl k vidění vyrovnaný hokej,“ pokračoval Karel Suchánek. Ve třetí třetině navíc Richard Blaga zvýšil na 3:1 a Západočeši byli z toho hodně nervózní. Hráli nedisciplinovaně, za což pykali. Hodně ukřivděně se cítil i hostující kouč Radek Kampf, který byl hrubě nespokojen s výkonem rozhodčího.

„Počítali jsme, že by to tak mohlo vypadat, kluky jsme na to i připravovali. Ale takovou pomoc domácím jsem už dlouho neviděl,“ mávl rukou bývalý reprezentant. Karel Suchánekmu ale oponoval: „Poměr vyloučených byl vyrovnaný. Nevím, co se soupeři nelíbilo. Má v kádru několik reprezentantů a ti zřejmě neunesli neúspěch. Naopak, když dostal desítku Tošenovjan, museli jsme vzhledem k našemu úzkému kádru točit pouze osm útočníků,“ poznamenal lodivod Slezanu. Plzeň se dokázala v dvojnásobné přesilovce vrátit do zápasu, když Trenčana prostřelil Sýkora. V závěrečné power play pak měli Opavští i štěstí.

V poslední sekundě je zachránilo břevno. „Měli jsme štěstí, případný gól by nás mohl poslat do kolen. Dnešního vítězství si nesmírně cením, už proto jak silný kádr Plzeň má. Stále ale platí, že favoritem je soupeř,“ kroutí optimismus Suchánek. Stav série hrané na dvě vítězná střetnutí je 1:0 pro domácí. Plzenští ale zbraně do žita neházejí. „Věřím, že doma potvrdíme, že máme lepší tým a dvakrát zvítězíme,“ zdůraznil Radek Kampf.

K odvetě, která se hraje dnes od 13.00 v Plzni, odcestovali Slezané ve středu ve 13 hodin. Ubytovaní budou ale v Praze. Což neplatí o Karlu Suchánkovi, který ve středu vedl muže ve Valašském Meziříčí, k juniorům se připojil až v den zápasu.

Slezan Opava vers. Plzeň 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) Branky a nahrávky: 33. Chalupa, 36. Šafár, 54. Blaga – 27. Kocman, 56. Sýkora. Opava: Trenčan – Plánovský, Tichý, T. Gulda, Vitásek, Kukla – Wolf, Chalupa, Blaga – Tošenovjan, Grofek, Šafár – P. Gulda, Mlýnek, Musial.