Zápas byl totiž kontumován ve prospěch domácích. V prvním zápase v Opavě totiž Michal Tošenovjan obdržel třetí desetiminutový trest v sezoně, a proto v Plzni nemohl nastoupit. Jeho neoprávněný start tak byl důvodem kontumace zápasu ve prospěch Plzně.

Rozhodující zápas se hraje dnes od 14.00 a opavští hráči nebudou mít situaci vůbec jednoduchou, protože mezi dvěma duely v rozmezí jednoho dne strávili téměř tisíc kilometrů v autobuse. Navíc také mezi hráči proběhla oslava postupu. Trenér Suchánek neskrýval nelibost, že se musí do Plzně vracet. „O kontumaci jsme se dozvěděli v jedenáct večer, když jsme byli na cestě zpět u Brna. Přemýšleli jsme, zda má vůbec cenu zpátky do Plzně jet, protože co se tam dělo po zápase, to raději nebudu komentovat. Nakonec jsme ale ráno vyjeli a pokusíme se zabojovat,“ podotýká opavský kouč.

Junioři Slezanu ale nebudou mít situaci vůbec jednoduchou a rozhodující mečbol je nyní na straně Západočechů. Nejen, že opory Chalupa, Grofek nebo Tichý budou hrát šestý zápas v sedmém dni, navíc dvě šestihodinové cesty na trase Plzeň - Opava během čtyřiadvaceti hodin jsou únavné i bez navazujících hokejových zápasů.

„Určitě si dovedete představit, jaká je tady nálada. Hráči mají mokrou výstroj, jsou hodně zklamaní,“ dodal Karel Suchánek. Celá nepříjemnost tak bude mít dopad i na tým dospělých, který zřejmě nebude moci v Hodoníně využít služeb juniorů. Čtvrteční duel nebyl jediný, který byl na konci juniorské sezony kontumován.

Po základní části postihl sejný osud čtyři další zápasy a obdobný osud potká zřejmě i první zápas osmifinále Havířov - Třinec. Výsledek rozhodujícího duelu z Plzně nebyl v době uzávěrky této strany znám.

Statistiky druhého zápasu: Plzeň – Slezan Opava 5:6 p (0:2, 2:2, 3:1), branky a nahrávky: 22. Jindra (Novák), 24. Šimán (Kovář), 42. Vild (Kubalík), 50. Sýkora (Kubalík), 57. Šimán (Kovář) - 10. Wolf (Blaga), 20. Wolf (Blaga, Plachký), 38. Musiál (Gulda, Kukla), 40. Plachký (Chalupa, Blaga), 53. Blaga (Wolf), 65. Mlýnek (Chalupa). Opava: Trenčan – Tichý, T. Gulda, Plachký, Vitásek, Kukla – Wolf, Chalupa, Blaga – Tošenovjan, Grofek, Šafár – P. Gulda, Mlýnek, Musial.

ROMAN BRHEL, MICHAL BERG