Vítkovice vers. Slezan Opava 5:1

Vše podstatné v pátečním duelu se stalo ve druhé třetině. Nicméně v té první mohl hosty poslat do vedení z trestného střílení Vlašánek, jeho dlouhou kličku ale vykopl brankář Mrázek mimo.

Druhá třetina začala šancí Koschatzkého s Vlašánkem, ale oba si vylámali zuby na brankáři Mrázkovi. Další minuty se ale již odehrávaly podle domácích not. Ve 27. minutě pokořil Machovského Bursík – 1:0, vyrovnání mohlo přijít z hole Hermana, ten ke své smůle našel pouze přípravnou lapačku Mrázka. Na druhé straně se trefil Noga a dvougólový náskok dostal domácí do pohody a Machovský v rozmezí dvou minut lovil kotouč dvakrát ze sítě a bylo rozhodnuto. Do konce druhé periody viděli diváci ještě po gólu na každé straně a do kabin se šlo za stavu 5:1.

Ve třetí části i přes šance branka nepadla a domácí mohli slavit tři body.

Vítkovice vers. Slezan Opava 5:1 (0:0, 5:1, 0:0)
Branky: 27. Bursík (Šedivý), 32. Noga (Palát), 35. Hruzík (Prokop, Seidler), 36. Noga (Bursík, Palát), 40. Včíslák (Seidler) - 40. Koschatzký (Kukla, Vítek).
Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:25. Rozhodčí: Šír - Tuizal, Řezáč. Diváci: 60.

Slezan Opava vers. Znojemští Orli 4:5 p

Na druhý den přiletěli do Opavy Znojemští Orli. Slezan začal dobře, ve čtvrté minutě se před branku Znojma dostal Mlýnek a nedal gólmanovi šanci – 1:0. Aktivitou hýřící Opava ovšem druhý gól nepřidala a v 11. minutě sama inkasovala. Nejdříve dotlačil za brankářova záda puk Pláněk a v následné přesilovce poslal Znojmo do vedení Pospíšil.

Diváci si rozhodně v první třtině na nudu stěžovat nemohli, což potvrdil i její závěr. Nejdříve v 19. minutě Plánovský vyrovnal a šestadvacet sekund před koncem získal znovu Znojmu vedení Kovalský.

Od prvních minut druhé třetiny prahli Slezané po vyrovnání. Adočkali se, trefil se opět Mlýnek. Znojmo inkasovaná branka postavila na nohy. Ve 36. minutě šikovně tečoval Trojan a tým z města okurek šel do kabin s jednogólovým náskokem.

Závěrečná fáze zápasu byla neuvěřitelná. Nejenže oba týmy ještě výrazně zrychlily už tak rychlou hru, ale i přitvrdily a k vidění bylo plno rychlých protiútoků, kombinací, ale i souboje u mantinelu, při kterých si ta hrstka přihlížejících přišla na své. V polovině třetí třetiny se na ledě odehrávala smršť jednoho útoku za druhým a oba týmy jakoby zapomněly na obrannou fázi hry. To se později nevyplatilo znojemskému týmu, když si po samostatné akci zkompletoval hattrick Mlýnek a dotáhl tak zápas do prodloužení, to ale trvalo pouhých sedmnáct vteřin, neboť Trojan zařídil hostům druhý bonusový bod.

Slezan Opava vers. Znojemští Orli 4:5 p (2:3, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 4. Mlýnek (Vitek), 20. Plánovský (Vitek, Blaga), 29. Mlýnek (Vitek), 54. Mlýnek - 11. Pláněk (Truhlář, Vysloužil), 15. Pospíšil (Síkela), 20. Kovalský (Havlík, Sajdl), 36. Trojan (Síkela), 61. Trojan (Sajdl).
Vyloučení: 4:2 navíc Vlašánek(OPA) 10 min nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.