Páteční derby se Sarezou až příliš pohledný hokej nepřineslo. Hra se kouskovala častým vyloučením, branky z početních výhod ale nepadaly a první třetina skončila bezbrankovou remízou.

Druhá část zápasu byla zajímavými okamžiky o něco bohatší. Jak domácí gólman Trenčan, tak hostující Gleich byli bezchybní. Branky tak začaly padat až ve třetí třetině. Pět minut před sirénou vybojoval kotouč Chalupa, nahrál Hermanovi, který nedal Gleichovi šanci – 1:0. Jenomže radost domácích trvala jen chvíli. Za 74 vteřin vyrovnal na druhé straně Bartoš. Na řadu tak přišlo prodloužení. V něm našel Wolf zpoza branky Grofka, který mířil přesně – 2:1 .

Slezan Opava - HC Sareza Ostrava 2:1 p (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) Branky a nahrávky: 55. Herman (Chalupa), 62. Grofek (Wolf) - 59. Bartoš (Ciupa). Opava: Trenčan - Vitásek, Plachký, Gulda T., Plánovský, Tichý, Koryčanský - Tošenovjan, Herman, P. Gulda, Šafář, Musial, Čermák, Macíček, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Opava potřebovala body jako sůl i v sobotu. Její cestu za vítězství započal již v 8. minutě Grofek, který využil přesilovku a poslal svůj tým do vedení. Odpověď Hanáků přišla ještě do konce třetiny. Minutu před jejím koncem se před Trenčanem ocitl osamocený Venkrbec – 1:1. Opavský celek šel ale tvrdě za svým cílem a v prostřední části to byl on, kdo diktoval tempo hry.

Šanci Chalupy a Wolfa ještě gólman Turek zlikvidoval, ve 27. minutě ale už lovil kotouč ze své sítě. To střelu Tichého tečoval za jeho záda Chalupa. O pár minut již vedli domácí o dvě branky. Mezi střelce se zapsal Herman. Vedení domácích mohlo být i vyšší, avšak šance Musiala a Blagy zůstaly bez odezvy. Ve třetí části chtěla Olomouc s výsledkem ještě něco udělat, ale bezúspěšné. Gól Spurného na 3:2 přišel pozdě, a Slezan tak vybojoval další cenné body.

Slezan Opava -HCOlomouc 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) Branky a nahrávky: 8. Grofek (Macíček), 27. Chalupa (Tichý, Herman), 34. Herman (Wolf) - 19. Venkrbec (Coufal), 60. Spurný. Opava: Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda T., Plánovský, Tichý, Koryčanský - Tošenovjan, Hermann,P. Gulda, Šafár, Musiál, Čermák, Macíček, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.