Jenomže opavský tým má letos v sobě sílu a schopnost špatně rozehrané zápasy otáčet. V dračím doupěti se mu to sice nepodařilo, ale zejména výkonem v poslední třetině naznačil, že Šumperk postup v kapse jistý nemá.

„Do Šumperku se v sobotu vrátíme, já svým klukům věřím,“ říká před čtvrteční odvetou trenér Slezanu Kamil Glabazňa. „V Šumperku nás rozhodil druhý gól, který neměl platit, za tím si stojím,“ podotýká mladý kouč. „Přestali jsme úplně hrát a domácí nás za pasivitu tvrdě potrestali,“ smutnil třiatřicetiletý trenér Slezanu.

„Třetí třetina z úterka je pro nás návodem, jak na Šumperk. Domácí místy nevěděli, co hrát, a nás může mrzet jen špatná koncovka,“ poznamenal Glabazňa. „Šumperk to bude mít ještě těžké,“ dodal mladý stratég, který dá v brance zřejmě opět šanci Filipu Šindelářovi.

Odveta na opavském leděmá dnes úvodní buly v 18 hodin.

Roman Brhel

Policie v pohotovosti
Dnes se koná hokejové utkání Opavy se Šumperkem. Jak redakci informoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, o tomto utkání vědí. „Máme zmonitorováno, že přijede hodně šumperských fanoušků,“ uvedl.

Samozřejmě v rámci možností přijmou podle jeho slov taková opatření, aby bylo v co největší míře zabráněno případnému přestupkovému jednání proti veřejnému pořádku a občanskému soužití. Ve spolupráci se strážníky městské policie budou připraveni ihned zakročit.

Lucie Orbanová

Petr Chalupa: Ve čtvrtek nám sezona nekončí

Opavský Slezan se v prvním zápase představil na ledě favorizovaného Šumperka s cílem přežít úvodní nápor domácích Draků. To se mu obstojně dařilo až do osmé minuty, kdy vstřelil úvodní gól zápasu domácí Vrdlovec, čímž spustil lavinu dalších tří branek, které v první třetině zasypaly opavskou svatyni v čele s extraligistou Filipem Šindelářem.

„Je to tak, začátek nám utekl, domácí celkem brzy vstřelili gól a vzápětí i další. Jenže tomu druhému předcházel faul na Kukise (Michal Kukol – pozn. red.), který rozhodčí nepískl, a domácí hráč se pak dostal až k brance a byl z toho gól,“ kroutil hlavou Petr Chalupa.

A pokračoval: „Nevím, možná to i byl i tím, že jsme hráli v nadstavbě tu horší skupinu, takže jsme si možná potřebovali jen zvyknout na ten rychlejší hokej, který Šumperk hraje. To ale nic nemění na tom, že v první třetině to bylo z naší strany špatné,“ nebere si servítky Chalupa.

Každá třetina úterního duelu nabídla odlišné spektrum obrazů hry obou celků. V prvním dějství byl jasně lepší Šumperk, druhá tercie už byla o poznání vyrovnanější a ve třetí dvacetiminutovce to byla Opava, která častěji tvořila hru. „Je určitě pozitivní, že jsme se do zápasu ještě dokázali vrátit. Už ve druhé třetině jsme měli dostatek šancí, gól jsme však vstřelili pouze jediný.

Za stavu 5:3 jsem tam viděl několik faulů mezi kruhy, které rozhodčí pustil. Občas se sudí upískl i při icingu nebo ofsajdech. S tím bychom ale měli v play off počítat,“ konstatuje opavský bojovník. Během necelých tří minut ve třetí periodě střetnutí se Slezané dostali na dostřel svého soupeře, když se dvakrát za sebou prosadili a snížili na 3:5 z jejich pohledu.

„Po našich třech brankách soupeř očividně hodně znervózněl. My jsme si za stavu 0:4 řekli, že začneme střety u mantinelů více dohrávat, ať je to trochu bolí a byli z toho kapánek zaskočení. Vytvořili jsme si i několik šancí, ale branku jsme nevstřelili. Za stavu 3:5 pak Měšek (Tomáš Měch – pozn. red.) nastřelil tyčku, kdyby z toho padl gól, určitě by to vypadalo jinak.

Pak jsme hráli ještě přesilovku, ale bohužel jsme jí nevyužili. Kdybychom snížili na 4:5, tak věřím, že bychom ještě stihli vyrovnat,“ je si jist hráč s číslem 47 na dresu. „Je dobře, že je dokážeme potrápit. Loni jsme se utkali se silným Hodonínem, ale já se domnívám, že Šumperk je ještě o třídu výš než oni. Doma musíme vyhrát a v sobotu se tady vrátit a porvat se o postup,“ říká odhodlaně Petr Chalupa.

Ve čtvrtek v 18 hodin se na opavském zimním stadionu sehraje druhý díl play off mezi Slezanem a Šumperkem, jak je vidí opavský útočník? „Já doufám, že to bude úplně jiný zápas. S nimi se sice moc otevřený hokej hrát nedá, ale určitě musíme hrát aktivně, a hlavně nám nesmí utéct první třetina jako dnes (úterý 15. 2.).

Bylo by dobré, kdybychom vedli a soupeře tím rozhodili,“ míní důrazný útočník.

„V neposlední řadě bych ještě chtěl poděkovat našim fanouškům za podporu. Skvěle fandili, bylo to super. Přijelo hodně lidí, domácí kotel občas přeřvávali. Opravdu parádní,“ byl nadšený jinak velký příznivec Slezského FC.

Jan Šimek