Favorit této dvojice není vyloženě dán, i když postavení obou týmů v tabulce dává větší šance na postup Opavě. „Čekají nás vyrovnaná utkání, ve kterých budou rozhodovat maličkosti. Obzvlášť pak v této kategorii. Navíc kluci hrají play off poprvé v životě,“ podotýká ostřílený hokejový stratég s velkými zkušenostmi z extraligy dospělých Kamil Konečný, který má opavské dorostence na povel.

První zápas série hraný na dva vítězné duely se odehraje dnes na ledě Vítkovic, odveta je na programu v pátek v Opavě a případný třetí zápas se bude hrát v sobotu znovu na opavském ledě. „Jedním z faktorů je i aktuální psychické rozpoložení týmu. Musíme dávat pozor, aby se kluci nepřemotivovali,“ podotýká Konečný, který v minulosti působil mimo jiné také na lavičce Sparty Praha, Vítkovic, Třince nebo Havířova. Slezan jede do Vítkovic kompletní.

„Ono platí pravidlo, že na play off jsou všichni zdraví. Takže my máme k dispozici všechny hráče. I když dva mají drobné zdravotní problémy,“ přiznal trenér Slezanu. V sestavě se objeví i klíčové opory Dohnal s Koschatzkým, kteří během sezony koketovali s juniorkou.O sestavě na první zápas má trenér jasno, a to i s obsazením brankářského postu.

„Kdo bude chytat, ale neprozradím, já to sice víme, ale klukům to oznámím až na dopoledním rozbruslení,“ dodal tajemně Konečný. Opava se bude opět snažit o nátlakový hokej, se kterým během letošního ročníku slavila úspěch. „Na širokém ledě ve Vítkovicích to budeme mít ale hodně náročné. Na druhou stranu si myslím, že máme technicky vyspělý tým, což by mohlo na soupeře platit,“ přemýšlí Kamil Konečný.

Pro samotné hráče je play off velkým svátkem. Mají kvůli němu upravený i tréninkový režim. „Na rozdíl od základní části absolvují kluci předzápasové dopolední rozbruslení, více se zaměříme i na taktickou stránku, čeká nás i společný oběd,“ popisuje přípravu před vrcholem sezony trenér, ale vzápětí dodává: „Školním povinnostem se ale hráči nevyhnou. I v den utkání půjdou na dvě hodiny do školy.“ K účasti ve vyřazovacích bojích patří i různé sázky, obarvování hlav a podobně. To se nevyhnulo ani Opavě.

„Hráči mají hlavy obarvené v barvách dresů, jeden dokonce i vousy,“ usmívá se kouč, který sám zatím do ničeho podobného nešel. „V případě postupu mě to ale nemine,“ přiznává.A s jakým cílem jde Slezan do vyřazovacích bojů? „Chceme se dostat co nejdál,“ uzavírá Kamil Konečný. Vítkovice, kterým po základní části patří desátá příčka, si na Opavu věří. „Máme slabší a méně zkušený tým než ostatní, proto naše ambice nejsou nejvyšší,“ řekl skromně trenér Vítkovic Darek Stránský. Slezanu se ale nebojí. „S Opavou máme dobrou bilanci a myslím si, že jsme schopni se přes ni dostat dál,“ zakončil odhodlaně trenér Vítkovic. Dnešní zápas ve Vítkovicích začíná v 17.30, opavská odveta je na programu v tentýž čas v pátek.