Po 36 předchozích kolech se domácí usadili na průběžné čtvrté příčce, hosté si prozatím drží bronzový stupínek se bodovým náskokem před Opavany.

První vzájemné měření sil sezony skončilo vítězstvím Bobrů 5:3, a tak má Slezan svému rivalu co vracet. „Samozřejmě jdeme do utkání s tím, že chceme zvítězit. Utkání to bude velmi důležité a čekáme, že to bude velká bitva.

Soupeř má velmi zkušené hráče, kteří umí své kvality prodat hlavně v přesilovkách a jsou schopni na ledě soupeře vstřelit šest sedm gólů,“ soudí opavský trenér Karel Suchánek, který bude před zápasem apelovat na své hráče, aby se hlavně vyvarovali zbytečných faulů.

V opavském dresu budou chybět někteří klíčoví hráči, hlavně na postech obránců. Jistě nenastoupí Ondrušek a Bednárek, který sice už začal trénovat, ale na led se postaví až za týden. Naopak po zdravotních problémech by už měl do hry znovu zasáhnout Kukol.

Jak trenér Suchánek pevně věří, zbytek týmu bude k dispozici. Utkání 37. kola HC Slezan Opava – Bobři Valašské Meziříčí začíná dnes v 17.30 hodin na Zimním stadionu města Opavy.

Grofek: Mleli jsme už z posledního

Po vyčerpávající bitvě odjeli hráči Slezanu z Orlové sice s prázdnou, ale rovněž s vědomím, že na ledě téměř vypustili duši.

Dlouho dokázali držet s domácím lídrem II. ligy krok, ale na dvoubrankové odskočení ve třetí třetině už zareagovat nedovedli. Tomáš Grofek, který srovnával ve 38. minutě na 2:2, po utkání přiznával, že další vyrovnání už bylo nad síly Opavských.

„Chtěli jsme vyhrát, takže s výsledkem nemůžeme být spokojeni. Zápas to byl hodně těžký, Orlová hraje dost dobře a má kvalitní tým,“ zhodnotil v kostce utkání Tomáš Grofek. Po dvě třetiny byl zápas hodně vyrovnaný. Však také o druhé přestávce svítil na ukazateli stav 3:3. Tvrdou bitvu tak rozhodly dva góly domácích ve třetí části, na něž už Opava, oslabená o absenci několika hráčů základní sestavy, nedokázala odpovědět.

„Bylo to trochu smůlou, ale zároveň velkým fyzickým vysílením. Například já osobně jsem už mlel z posledních sil. Ty dvě branky nás pak už položily,“ přiznal opavský útočník. Rozhodnout mohli i Opavští, nadějně totiž vypadaly i některé další šance, které však gólem neskončily. „Jejich brankář Šafránek chytal hodně dobře,“ pochválil orlovského muže s maskou Grofek.

Tomáš Grofek byl však jedním z těch, kdo jej dokázal překonat. V hektické koncovce druhé třetiny srovnával na 2:2. „Pepa Tichý najel ze strany a já puk z mezikruží dorážel. Oni vůbec nevěděli, kde je, tak jsem to vystřelil a padlo to tam,“ popsal svou trefu. Do nedaleké Orlové přijela Opavské podpořit více než dvacítka fanoušků, kteří v hledišti statečně sváděli souboj hlasivek s domácí přesilou.

„Fanouškům moc děkujeme. Na výjezdy jich jezdí hodně a byli opět super.“ Ve středu přijede na led Slezanu Valašské Meziříčí. Hráče tak čeká prestižní souboj o třetí místo, navíc proti nejproduktivnějšímu týmu, který táhne exopavské střelecké duo Šebesta - Sochorek. „Na ten zápas se hodně těším. Myslím si, že diváci uvidí pěkný hokej, a snad vyhrajeme,“ doplnil ještě Tomáš Grofek.

(kub)